Problem z Bluetooth w laptopie Della

Witam,

Kilka dni temu kupiłem laptopa Della Inspiron 17R(z jedną partycją i wgranym Win7,bez CD)

Niestety jako że zawsze używam kilku partycji musiałem sformatować i zainstalować ponownie Windowsa 7.

Nie mogę znaleźć BlueTootha-żadnej ikony etc.(nie pamiętam czy był przed formatowaniem),jedynie co jest to:

Transfer plików Bluetootha(wyślij/odbierz pliki)który nie działa:

"System WIndows nie może wykonać transferu danych,użyto adresu niezgodnego z żądanym protokołem.

Aby spróbować ponownie,kliknij strzałkę wstecz"(która też nie działa)

W menadżer urządzeń jest:

odbiorniki radiowe Bluetooth

-generic bluetooth adapter

we właściowościach jest info:

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

W mój komputer nie ma ikony BT.

Wg opisu producenta i sprzedawcy bluetooth jest w tym laptopie…

Będę b wdzięczny za pomoc.

Sterownik do Bluetooth zainstalowany? Bluetooth jest wykrywany/ włączony w biosie?

Nie instalowałem żadnych sterowników ale we właściwościach Generic BT Adapter mam info:

system windows ustalił że opragromowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne.(gdy włączyłem “aktualizuj sterownik”.)

W szczegółach pliku sterownika mam:

pliki sterownika

Windows\system32\drivers\bthport.sys

Windows\system32\drivers\BTHUSB.sys

Windows\system32\drivers\fsquirt.exe

Czy jest włączony w Biosie?Nie wiem-proszę o szczegóły jak sprawdzić.

Pobierz ze strony dell sterowniki do Twojego laptopa i je zainstaluj, najwyraźniej domyślne nie potrafią współdziałać z tym podzespołem lapka, tym bardziej że -jeśli się w Twoim wypadku nie mylę- lapek ma chyba BT “zintegrowane” z wifi (nie ma fizycznej możliwości wyłączania/włącznia tylko jednej z tych rzeczy). Po instalacji sterowników (najprawdopodobniej Boardcom’a, w menedżerze urządzeń będzie zgłaszany jako “Dell Wireless numer Bluetoth wersja”) powinna pojawić się ikona w zasobniku systemowym, określająca działanie BT i dająca możliwość jego ustawienia (wespół z wł./wył. adaptera).

PS. Teoretycznie nie musiałeś przeprowadzać reinstalacji systemu, u mnie na Dell Inpiron, standardowo też tylko z jedną partycją, zadziałała systemowa możliwość “podziału” dysku. Systemową zmniejszyłem na 100GB (mogłem zmniejszyć do około 28GB), a z reszty (583GB) utworzyłem partycję D:.

dzięki za info.żałuję że nie podzieliłem systemowo jak wspominasz(uprzedzano mnie że może to narobić bałaganu i utracić dane)ale zawsze trzeba zaryzykować.:slight_smile:

Tak-próbowałem ściągnąć sterowniki z Della:

http://support.euro.dell.com/support/to … doclang=pl

podałem swój service tag i … nie mam windows 7 wśród operating systems.Więc wybieram krok 2:

Zainstalowałem Windows 7 Upgrade Advisor (zgodnie z wytycznymi DELLA) i w raporcie nie mam żadnej info o BT etc.

Chyba będę musiał odpalić recovery ale o tym napisze dziś w innym wątku.(nie wiem jak uruchomić,być może sformatował się…)

Próbowałeś wyszukać sterowniki na stronie Dell nie po Service Tagu tylko po modelu?

Do modelu Inspiron 17R na stronie sterowników nie ma:

http://www.dell.com/support/drivers/uk/ … iversFound

ale już dla modelu Inspiron 17R N7110, sterowniki są:

http://www.dell.com/support/drivers/uk/en/ukdhs1

zainstalowałem 17rn7110 i jest folder w Intelu o nazwie Bluetooth.

W urządzenia i drukarki nie mam nadal BT,nie ma też ikony.

Więc nic się nie zmieniło.

Chyba sformatuję wszystko,spróbuje przez Recovery powrócić do ustawień fabrycznych ale chyba z tym też będzie problem.

Spróbuj z płytką, którą powinieneś dostać wraz z laptopem, powinny być na niej wszystkie potrzebne sterowniki.

PS. Jeśli się Tobie uda przywrócić fabryczną wersję systemu, radziłbym jak najwcześniej po tym zabiegu dokonać podziału dysku, ponieważ prawdopodobnym jest, że im dłużej daje się systemowi buszować po partycji, tym gorszego wyniku uszczuplania partycji systemowej można się spodziewać. Tak przynajmniej miałem przy starym lapku z Vistą, nie dawała zejść poniżej 55GB -odchudzania systemowej zachciało mi się po około miesiącu użytkowania ;).

A co do możliwości utraty danych przy systemowym zmniejszaniu partycji, to raczej nie powinno występować, ponieważ z tego co widziałem, system nie pozwala zmniejszyć danej partycji poniżej “znacznika”, czyli pewnej partii danych, zapisanych w określonym odstępie od reszty - jeśli będziesz miał pod ręką jakiś program do defragmentacji, który graficznie przedstawia dane na dysku (najlepiej w postać “kwadratów”, systemowy raczej się nie nadaje), zobaczysz że na systemowej partycji występuje pewien wycinek danych “oddzielony” od reszty, którego defragmentacja nie rusza i do tego właśnie wycinka jest zliczane możliwe uszczuplenie partycji - przynajmniej jeśli chodzi o systemową.

nie dostałem żadnego CD,to jest duży minus dla DELLA.

No to nieładnie z ich strony (mi się upiekło i tego mi nie pożałowali ;)), w takim wypadku trzeba dowiedzieć się jak dokładnie nazywa się Twój laptop, bo 17R to raczej jakieś ichnie nazewnictwo, mające związek bodaj z rozmiarem matrycy (na szybkiego, z “pamięci” są dwa modele z 17R, N7010 i ten wymieniony w temacie).

tak masz rację to inspiron n7110,pomyliłem się ;(

błąd popełniłem instalując np.sterowniki nvidia z ich strony a nie WSZYSTKO wg strony Della.

Robię format całego dysku i mam nadzieję że bedzie wszystko ok.

ps.sugerowałem się nazwą laptopa którą dostałem od sprzedawcy(wraz z innymi danymi)czyli 17R.

Z tyłu sprzętu gdzie jest Win7 serial jest także jego typ n7110.

Dzięki wszystkim za pomoc.