Problem z całkowitym usunieciem Norton Internet Security

witam,

mam problem z tym antywirem, wersja z 2008 roku, wczoraj chcialem go usunac wiec usuwalem standardowo z panelu sterowania ale w trakcie doszedlem do wniosku, ze jednak go zostawie na te 90 dni,

ten program jest jednak idiotyczny, nie dosc, ze wszystkie procesy od aktualizacji po desinstalacje trwaja wieki to jeszcze moj anulowanie desinsalacji nie zostalo zatwierdzone tzn widocznie juz zostaly usuniete podstawowe elementy programu (czego wczoraj nie bylo jednak widac, wszystko bylo w calosci O_o) a dzis zobaczylem ze zostalo na pasku zadan tylko jakies centrum aktualizacji czy cos takiego

probowalem sciagnac Norton Removal ze wszystkich mozliwych zrodel w necie i nie moge, podczas gdy inne pliki z neta sciagaja sie bez problemow, czy ta pozostalosc z Nortona blokuje mi mozliwosc sciagniecia Removala zeby usunac calkowicie ten poje…program? :o

uzylem easy uninstallera, uninstalowac sie nie dalo bo tak samo jak robilem to z poziomu panelu sterowania wyskakiwal komunikat Nortona o badaniu jakiegos bledu a nastepnie jego przesylanie zeby ostatecznie odeslac mnie do strony z Removalem ktorego za cholere nie moge sciagnac! :expressionless: wiec usunalem Nortona (czy to co z niego zostalo) pousuwalem foldery tego gowna z dysku i w koncu zablokowalem w procesach wyswietlanie na pasku zadan tej przekletej ikony…i co z tego kiedy po zainstalowaniu avasta teraz w centrum zabezpieczen pisze mi, ze wykryto 2 antywirusy; niby komp mi nie zamula albo nieznacznie i tego nie dostrzegam ale szlag mnie trafia, ze Symantec robi takie gowno przez wielkie G, z ktorym sa takie problemy przy uninstalowaniu, co mam teraz zrobic zeby pozbyc sie tego? od razu mowie, ze format obecnie nie wchodzi w rachube

Użyj tego:http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2555&Norton+Removal+Tool+2008.0.3.16

Po odinstalowaniu przeczyściłeś rejestr ze zbędnych wpisów?

przeciez napisalem, ze nie moge pobrac tego Removala i to nie tylko stad ale znikad :o i wcale nie jestem pewien ze link na dobrych programach jest uszkodzony, inne programy mi sie sciagaja, ■■■?! czy kto ma jakis pomysl, nie mam pojecia nawet w jaki sposob blokuje mi norton sciaggniecie removala, bo nortona nie mam jak uruchomic, zreszta niewiele z niego zostalo ale ciagle w jakis cudowny sposob on dziala i monitoruje moje dzialania w internecie

EDIT. tak pousuwalem wszystko co mialo w swojej nazwie symantec bo norton to jedyny program jaki instalowalem tej firmy i nic nie pomoglo, aczkolwiek nie wiem czy nie powinienem cos jeszcze usunac z rejestru bo sie na tym nie znam :/, nadal nie moge sciagnac removala a w ochronie przed wirusami w centrum zabezpieczen pisze ze mam wiecej niz 1 antywir

Start -> uruchom -> services.msc

Odszukaj wszelkie usługi związane z nortonem i spróbuj wyłączyć je (PPM -> zatrzymaj)

Spróbuj ściągnąć Norton Removal Tool z tego miejsca - ftp://ftp.symantec.com/public/english_u … l_Tool.exe

Jeżeli i to zawiedzie będzie trzeba ręcznie z rejestru usunąć usługi, ale wpierw spróbuj ściągnąć to narzędzie.

tak, powylaczalem juz wczesniej uslugi symantec czyli zwiazane z nortonem i wciaz nie moge sciagnac Removala

  1. Wpierw ctrl+alt+del i zabij usługi związane z nortonem.

  2. Będzie trzeba ściągnąć programik Autoruns - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … oRuns+9.13

…i na zakładce Services żywcem usunąć (odznaczyć) usługi związane z nortonem. To samo w zakładce Logon.

  1. Restart kompa

  2. Sprawdź czy masz w procesach usługi nortona jeżeli tak to powtórz 2pkt (tryb awaryjny).

  3. Następnie porządnie przeczyść rejestr za pomocą CleanGP oraz CCleaner.

Dzisiaj Norton Removal Tool można pobrać bez problemu. Może wczoraj serwer Symanteca miał jakieś problemy, a przecież to narzędzie można pobrać tylko z tego serwera.

ufff…dzieki wielkie, zwlaszcza rokko :slight_smile:

dopiero jak odznaczylem wszystko spod znaku symantec w autoruns i naprawilem wszystkie problemy w rejestrze za pomoca CCleaner’a moglem sciagnac tego Removala, wczesniej dzisiaj nie moglem i najwyrazniej usluga autoprotect nortona, ktora wylaczylem w autoruns blokowala, w koncu pojawia sie, ze jest tylko avast zainstalowany i aktualny, wiecej zadnego gow…symanteca nie ruszam

pozdro