Instalacja drukarki sieciowej bez użycia kabla usb

Witam, mam taką zagadkę i zastanawiam się jak łatwo ją rozwiązać. Otóż jest drukarka sieciowa, nowa z farycznym IP 10.0.0.86 natomaist PC na którym chcę ją zainstalować jest w sieci 192.168.1.0/24 z bramą (routerem) 192.168.1.1. 

Czy da się jakoś ‘dobrać’ do drukarki z tego komputera do adresu 10.0.0.86 najlepiej bez zmian na routerze?

Wiadomo, drukarkę mogę zainstalować po usb, zmienić adres i wtedy normalnie, ale może jest krótsza droga? :slight_smile:

Hej,

A nie możesz po prostu drukarki podłączyć do routera - kablowo bądź po WiFi - i zmienić ustawienia IP na automatyczne?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Do routera bezpośrednio nie, a pośrednio to jest już teraz tak podłączona poprzez switch.

Poza tym nie za bardzo wiem co by to dało, router 192.168.1.1 drukarka 10.0.0.86 jak  dostałbym się na drukarkę wtedy? 

Hej,

  • A jaka to dokładnie drukarka?
  • Jest wyposażona w port Ethernetowy czy używasz jakiegoś print serwera?

Czyli chyba z połączeniem coś jest nie tak, skoro drukarka dostaje błędny adres.

 

Drukarka powinna dostać adres zgodny z podsiecią, czyli na przykład 192.168.1.3.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A nie możesz ręcznie przypisać drukarce ip?

To Kyocera 1061DN, posiada port, a adres z tego co mi wiadomo zawsze taki lub podobny drukarki dostają fabrycznie. Może jakby dhcp było w sieci włączone pobrałaby se prawidłowy no ale nie jest włączone.

@MrKsardes no to jest właśnie przezemnie opcja pożądana :slight_smile: ale żeby zmienić muszę się z nią skontaktować, ale z powodu adresu jaki posiada nie da się do niej dostać.

Myslałem jeszcze coby laptopa podpiąć kablem krosowanym i wtedy zmienić adres.

Hej,

A z poziomo menu drukarki nie możesz tego zrobić?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Łona nie ma menu :stuck_out_tongue: nie ma wyświetlacza, ma 3 knefle - ok, anuluj i eco czy coś :slight_smile: Jedyne menu to poprzez przeglądarkę po adresie IP

Dobra tam, myślałem że da się łatwiej/szybciej, a za ten czas już bym dawno ją skonfigurował :slight_smile:

Hej,

Ewentualnie zostaje włączenie DHCP w routerze.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zmień ip pc’ta na takie w podsieci drukarki, skonfiguruj i przywróć opcję automatu.

Tak, jak pisał @drobok (chociaż jeden nie kombinuje na około) na czas konfiguracji zmień w PC IP na adres w tej samej sieci co jest drukarka. Potem możesz jej zmienić IP. Większość drukarek działa w sieci link-local w trybie ad-hoc (dotyczy WiFi) i w ten sposób mozna się do niej zalogować przez panel wwww.

Dziękuję, IP zmieniłem jednak po usb bo nie działa mi żadna z propozycji :slight_smile:

Pozdrawiam

Hej,

Ale o jakich propozycjach piszesz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wróć - chodziło mi o to, że nie że nie działają propozycje, a że z różnych względów nie mogę ich zastosować :slight_smile: