Problem - drugi dysk optyczny, którego nie ma

Witam, dzis po odpaleniu Visty pokazał mi sie drugi DVD-Rom, którego nie mam (tak, nie jest to żaden virtual). Po prostu mam poniekąd 2 dyski optyczne a mam tylko jeden - mam notebooka. Każdy, ten dobry i ten “bliźniak” maja swoje litery. Pytanie jak usunąć ten drugi, niepotrzebny napęd. Restartowalem Notebooka i nadal to samo. Da sie to jakoś ręcznie naprawic? Musze coś w biosie zmienić czy wystarczy coś w Viście poszperać?

Prosze o pomoc, gdyż drugi napęd stwarza wiele problemów, nie tyle z tego, że on coś robi tyle co ten naped “ukradł” litere mojego 500gb zewnętrznego i teraz nic mi nie działa z playlist, grafik etc… bo mam podpisane teraz jeszcze inną litera…

Pozdrawiam.

PPM na Komputer --> Zarządzaj --> Zarządzanie Dyskami

Kliknij PPM na ten Napęd Optyczny - Bliźniak --> Zmień Literę Dysku lub ścieżki -> Usuń mu tą literkę, potem

Kliknij PPM na ten Dysk 500Gb --> Zmień Literę Dysku lub ścieżki --> Usuń mu tą literkę --> Dodaj… --> Przypisz następująca literkę dysku i wybierz tą co Ci ukradł.

Witajcie :slight_smile: mam podobny problem … tylko , że zainstalowana gra posiadała wirus i znajdowała sie na wirtualnym dysku ‘‘G’’ . Kiedy antywirus wykrył zagrożenie odinstalowałam grę i DAEMON’a , jednak dysk nie zniknął . Ciągle mi wyskakuje ze ten wirus się tam znajduje ale nie może go usunąć ponieważ znajduje się na dysku optycznym :frowning:

POMOCY !!

Przed odinstalowaniem Daemona trzeba było odinstalować wirtualny napęd- zainstaluj jeszcze raz Daemona, odinstaluj w nim napędy i ponownie go odinstaluj.