Problem z encyklopedią Optimus Pascal

Witam, mój problem wygląda następująco. Kiedy próbuję uruchomić encyklopedię Optimus Pascal Encyklopedia Człowieka pojawia mi się błąd:

“[1058] Sterownik dekompresji dźwięku nie został poprawnie zainstalowany. Uruchom jeszcze raz program instalacyjny. Teraz program zostanie zakończony.” Wiem, że ten problem już pojawiał się na tym oraz na innych forach, lecz jednak problemu nie udało się rozwiązać. Czytałem, że można podmienić plik msadp32.acm, ale nie mogę go znaleźć, jeśli ktoś ma ten plik do podmiany prosiłbym o wysłanie na karol08@o2.pl

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam

nie wiem czy o to chodzi ale ja mam ten plik w system32 i mam Ci go wysłać?

każdy go ma, ale jeśli masz Encyklopedie Optimus Pascal i Ci chodzi to wyślij :slight_smile:

kiedyś instalowałem i mi chodziła ale teraz nie mam jej zainstalowanej. W takim razie chcesz ten plik?

Możesz wysłać :slight_smile:

dobra poczło na Twoją poczte:)

Zamieniłem ten plik, ale nic nie dało…chyba zły, problem pozostaje nadal aktualny :frowning:

nie tylko Ty masz ten problem. i raczej, póki co, nie widzę rozwiązania.

na stronie opm pisało

"Informacja dotycząca produktów Dorling Kindersley

W chwili zainstalowania poprawki Service Pack 1 do systemu Windows XP pojawiają się problemy z odtwarzaniem dźwięków (komunikat dotyczący dekompresji dźwięku) w encyklopediach firmy DK - np. Encyklopedia wszechświata, Encyklopedia przyrody, Historia świata, Jak to działa, Encyklopedia człowieka, Atlas świata Matma jest super i inne.

Należy zamienić plik “msadp32.acm” znajdujący się w katalogu C:\WINDOWS\system32 plikiem udostępnionym poniżej i następnie uruchomić ponownie komputer. W przypadku jeśli pliku “msadp32.acm” dotychczas nie było w katalogu C:\WINDOWS\system32 należy przekopiować go w to miejsce.

(.acm jest to sterownik Audio Compression Manager i część programów może działać nieprawidłowo. Z tego powodu zaleca się pozostawienie kopii starego pliku w innym katalogu.)"

i był link http://www.opm.pl/pliki/msadp32.acm

tylko ze strona już nie działa. przynajmniej u mnie, :evil:

u mnie też ta strona nie działa, ale liczyłem, że może któryś z forumowiczów ma ten plik, przy którym encyklopedia będzie chodziła

Mnie się udało dorwać ten pliczek w ed2k: Pobierz . Jednakże nie wiem jak podmienić ten plik :shock: Wiem, że znajduje się w WINDOWS/System32/ ale system nie pozwala na podmianę, ani na usunięcie. Wprawdzie mam program Unlocker,który pozwoli mi na usunięcie tego przy ponownym uruchomieniu, jednak obawiam się skutków(feralny sprzęt) tego usunięcia bez dodania od razu nowego pliku. Jeśli komuś uda się wykombinować jak zamienić pliki bezpiecznie to bardzo proszę o pomoc. Błąd jest u mnie identyczny jak wyżej opisany. Posiadam XP SP2.

To zassaj jakąś LiveCD, chociażby KNOPPIXA z obsługą NTFS (takie coś powinien mieć każdy!) lub Vista LiveCD, no i tam podmiana pliku.

Albo prościej - podmiana z konsoli odzyskiwania, o ile masz płytkę z Windowsem :mrgreen:

mam płytkę z Windowsem, ale nie znam niestety żadnych poleceń do niej. Mam blade pojęcie o poruszaniu się w DOS, ale na konsoli nic zrobić nie umiem. Chyba, że polecenie są takie same. Jeśli tak, to bezpieczną będzie procedura:

Konsola

Przejście do System32

Skasowanie msadp32

Skopiowanie(nie wiem jak się kopiuje w określone miejsce…) nowego pliku

exit

Restart systemu bez płytki juz.

Tak? Boję się, żeby znowu nie namieszać w plikach systemowych…

Rozwiązanie problemu
pobrac plik msdadp32 z : http://178.33.48.31/programy/sterowniki/msadp32(programy.net.pl).zip
i podmienic z plikiem we system32 uruchamiając system w trybie awaryjnym. Następnie zrestartować komputer uruchamiając normalnie.

1 polubienie

Plik można też podmienić:


  • Na Windows 8 i wyżej:
  • tryb awaryjny (skoro można)
  • ręczna podmiana z przejęciem biblioteki na własność forum.programosy.pl, fixitpc.pl
  • ostatecznie aplikacja dla Visty / 7