Problem z explorer.exe

Mam problem z explorer.exe. Otóż po włączeniu systemu nie pojawiają się ikony pasek startu itp. Co z tym zrobić?

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

PS.Nie odsyłajcie mnie tutaj, bo już zrobiłem wszystko z “Nieuruchamiający się explorer po starcie systemu”.

Wejdź w menedżera zadan windows i wybierz “plik”, “Uruchom” i explorer.exe moze sie uda. mi czesto pomaga

Głupi nie jestem, bo robiłem tak nawet w trybie awaryjnym no i explorer pojawiał się w procesach na czas tego komunikatu że to tryb diagnostyczny czy coś. A trybie normalnym nawet się nie pojawia w procesach.

Spróbuj wejść do Komsoli Odzyskiwania (zbootuj płytę z Windowsem, wciśnij R, wpisz nr instalacji i hasło administratora) i wpisz polecenie expand x:\i386\explorer.ex_ C:\WINDOWS\explorer.exe gdzie x to litera CD-Romu

Nie wiem czy przeczytałeś do końca mój pierwszy post ale napisałem:

Więc próbowałem tego, ale dzięki za dobre chęci.

Złączono Posta : 01.10.2006 (Nie) 17:06

A może ktoś wyśle mi na skrzynke plik explorer.exe? Sorki za post pod postem ale coś nie działa mi opcja edytuj(tak ogólnie to prawie nic oprócz mozilli nie chodzi :frowning: )

Złączono Posta : 01.10.2006 (Nie) 17:07

Moja skrzynka to arturw33@wp.pl

konsola odzyskiwania komenda CHKDSK /f nastepnie uruchom komputer i komeda sfc /scannow start uruchom sfc /scannow

czy posiadasz poprawki SP2 ?

czy odwiedziles dzial bezpieczenstwo ?

1.Napisałeś start uruchom a jak napisałem w pierwszym poście nie mam go(ale z tym nie problem tylko czytaj posty do końca).

2.Nawet nie wiem czy mam SP2.

3.Nie odwiedziłem działu bezpieczeństwo.

Złączono Posta : 01.10.2006 (Nie) 19:00

Czy jak zrobię sfc /scannow to powinno coś wyskoczyć po skończeniu sprawdzania, bo nic nie wyskoczyło?

kolego liczysz na łatwizne gdzie nic nie podałeś zadnych danch :!:

Win+Pause Break

może być to spowodowane wirusem czy innym syfem :!:

P.S

:arrow: Czy inne programy z rozszerzeniem exe działają :?:

:arrow: czy przez dodanie explorer.exe nowego zadania w menadzer zadań explorer sie uruchamia :?:

:arrow: jak sie dzieje w Trybie awaryjnym :?:

Napisałem, że tego nie mam, ale nie kłóćmy się.

Czy coś ma wyskoczyć? Jeśli tak to nic się nie pojawia.

Działają wszystkie(te z których korzystam na codzień) oprócz BitCometa.

Jak dodaje explorera to tylko przez sekundke zwiększy się liczba procesów(znaczy nie uruchamia się).

W trybie awaryjnym jest to samo.

Złączono Posta : 01.10.2006 (Nie) 20:24

Nie dość, że mam problem z explorerem to jeszcze kolejny problem, wyskakuje komunikat jak próbuje włączyć menadżerem zadań coś z drugiej partycji. Treść komunkatu:

D:\ nie jest dostępny.

Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.

Ci, którzy próbują mi pomóc niech zajmą się najpierw problemem z explorerem, bo może od tego to powstaje. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

konsolala odzyskiwania i komenda CHKDSK /R , rownież brak dostępu może być spowodowany uprawnieniami:

start-> uruchom-> CMD cacls “ścieżka dostępu do pliku\olderu” /E /G NazwaKonta:F

lub:

Panel sterowania=>> Opcje folderów=>> Widok odznacz Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)

Wejdz we właściwości tego folderu=>> Zabezpieczenia=>> Zaawansowane=>> Właścicie gdzie zaptaszkuj Zmień właścicela dla podkontynerów i obiektów Następnie dwukrotnie potwierdź OK

1.Zrobiłbym tak jakbym miał dostęp do exploratora windows(kiedyś o tym czytałem na forum)

2.Już po problemie. Wnerwiłem się znalazłem instalke windowsa zrobiłem reinstalke i już nie mam problemów z wyżej wymienionymi problemami.(Oby się to nie powtórzyło)