Problem z GeForce 7300 GS(Monitor się wyłącza)

Witam! Otóż mój problem polega na ty, że po zainstalowaniu sterowników (pobranych ze strony nVidia) monitor wyłącza się. Monitor normalnie działa bez sterowników do karty.Miałem Viste wszystko działało, ale zainstalowałem XP i nie działa. Przebiega to mniej więcej tak:

1.Włączam Komputer, a wszystko włącznie z monitorem się uruchamia.

2.System się ładuje, wiecie Windows XP professional i ten pasek loadingu.

3.Komputer dalej chodzi, a zamiast pokazania się napisu Zapraszamy Monitor się wyłącza i nie reaguje. :?

Płyta główna:ASUS P5VD2-MX P4M890 SATA@ LAN RAID VGA uATX

Zasilacz:Altis ATX-350PT (EC) ATX 12V 350W PFC

Karta Graficzna: GeForce 7300 GS

System:Windows XP Professional SP3

Uruchom system w trybie awaryjnym, odinstaluj sterowniki od grafiki oraz monitora, następnie uruchom ponownie komputer i napisz jak poszło.

Zainstaluj starsze sterowniki, np. 163.75. U mnie dopiero na tych problem zniknął. Jeśli masz taką możliwość to sprawdź ustawienia AGP Fast-Writing w BIOSie, nie wiem dlaczego ale przez to też kiedyś nie mogłem uruchomić XP.

NunsonGW , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Hej,

Najprawdopodobniej coś się pokopało z rozdzielczością i/lub częstotliwością odświeżania, czego efektem może być tryb wyświetlania, którego monitor nie potrafi obsłużyć - dla celów bezpieczeństwa po prostu się on wyłącza…

Zamiast odinstalowywania sterowników i instalowania nowych odpal komputer w trybie VGA. Uruchom komputer i po zakończeniu testów BIOS naciśnij klawisz F8 na klawiaturze. Gdy pojawi się menu Menu opcji zaawansowanych systemu Windows, wybierz opcję “Uruchom komputer w trybie VGA”. Ta opcja uruchamia system Windows w trybie 640 X 480 z użyciem bieżącego sterownika wideo (innego niż Vga.sys). Ten tryb jest użyteczny w przypadku, gdy zmieniono ustawienia wyświetlania, a monitor nie jest w stanie ich wyświetlić. Dodatkowe informacje na ten temat możesz znaleźć w artykule Opis opcji rozruchu w trybie awaryjnym w systemie Windows XP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

I co potem mam zrobić?

Hej,

Po prostu zmienić rozdzielczość i odświeżanie na takie, jakie obsłuży monitor. Później zrestartować kompa i uruchomić normalnie - i nie powinien się już wyłączać. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus