Ograniczenie szybkości łącza

Teraz aktualnie mam 54Mb/s i niską siłę sygnału, a filmy na YT jak sie cięły tak się tną a w sppedtest2.com na download mam… 209kb/s! !!

Dodane 18.03.2009 (Śr) 20:14

aha i nie wiem jakbym sie starał to i tak nie ustawie siły sygnalu na lepszą niż niska

Nie mogłeś mieć na sieciówce wifi 10 MiB/s. Max to ~3,5 MiB/s

masz rację, przesadzam, ale download miałem naprawdę gigantyczny, 2 x większy niż upload, a do domu kablem mi idzie net 100Mb/s, potem drugi kabel do routera wifi 54Mb/s i sygnał do mojej karty wifi. I na prawdę, nawet gdy miałem 28 Mb/s to mi sie filmy na YT nie cięły a teraz to jest gorzej niż blueconnect w Bieszczadach :wink:

zakladam, że używasz windowsa

Sprawdz gdzie po drodze pakiety najdłużej czekają poleceniem ->

tracert www.wp.pl

Ja polecam przepisać mac ze starego do nowego kompa, pod warunkiem ze nie jesteś oddzielony natem od sieci w której jesteś, albo podaj mac nowego komputera administratorowi twojej sieci.

Pozdrawiam.

jak sie podłącze do wifi publicznego na moim osiedlu (11 Mb/s) to mi sie filmy na YT nie tną, a lak sie podłącze do mojego routera (28 Mb/s) to się tną. W obu przypadkach siła sygnału niska. Czemu tak jest???

Inny komputer zabiera całe pasmo i na YT nie starcza, albo wiruski bo raczej ze świeczką szukać teraz 128kb/s neta żeby się przycinały, bo przy 256 już chyba płynnie idą.

komp świeżo po formacie, norton antivirus 2009 pilnuje, ale rzeczywiście, może to wirusy, zrobie skan; tylko mój komp jest do wifi podłączony, mam hasło, no chyba że ktoś je złamał

Dodane 21.03.2009 (So) 22:08

Trojan Remover znalazł jednego trojana, spyware search&destroy 10 cookies

Niekoniecznie mówię o Twoim kompie, mogą być inne w wirusach, albo zapuszczone na którymś pobieranie, albo dostawca ma “problemy”.

ale tłumacze przecież że do wifi TYLKO mój komp jest podpięty! żadne torrenty ani tym podobne nie idą.

Ale mi nie chodzi aktualnie o to czy WiFi wyrabia z przesyłaniem, tylko o łącze.

Na innym kompie też tnie filmiki ? Jak tak to wina wirusów/dostawcy, jeżeli nie to lepszą antenę do komputera, aby poprawić zasięg, ew. jakbyś się uparł to będzie i do routera ale nie wiem czy da to taki sam efekt.