Problem z instalacją WIN7 prof

Hey mam obecnie win xp prof. otóż ściągnąłem win 7 prof z uczelnianej strony wraz z org keyem… ale po nagraniu na płyte pliku który sciągnąłem tj niby w formacie .ISO ale widac go jako spakowany w rarze. i tu nie pamietam co sie robiło. Czy mam nagrać na płytę tylko ten plik spakowany czy najpierw wypakować i nagrać dopiero ? Zrobiłem na 1 płycie tak na drugiej inaczej. I niestety przy restarcie systemu nie odczytuje płyt… Co zrobić ? Nagrywałem Nero … o to błąd jaki wyskakuje po nagraniu win 7 na płyte kiedy próbuje ją odpalić (dla sprawdzenia czy działa) sssjb.th.png

To może być plik .iso tylko że ma ikonkę archiwum ponieważ można go wypakować WinRAR-em

A próbowałeś nagrać ten obraz płyty na płytę i zabootować z niego komputer ?

Masz pobrany obraz systemu *.iso. To, że pokazuje się jako ikona archiwum WinRara świadczy tylko o tym, że WinRar obsługuje archiwum typu iso.

Uruchom Nero i z menu nagrywarka wybierz opcję Nagraj Plik Obrazu.

tak dawno nagrywałem iso ze zapomnialem o tej opcji :d ciekawe czy zadziala :expressionless:

Ściągnąłeś obraz w formacie .ISO. Widzisz go jako paczuszkę, bo Winrar domyślnie po instalacji jest skojarzony z plikami iso. Musisz nagrać kompilację Z OBRAZU, np. programem Alcohol 120% (Kreator zapisu).

A komunikat oznacza ni mniej, ni więcej: “Ten dysk instalacyjny nie jest komatybilny z twoją wersją systemu Windows. Aby dokonać aktualizacji, potrzebujesz właściwego dysku instalacyjnego. W celu uzyskania informacji sprawdź dokumentację komputera. Aby zainstalować nową kopię systemu Windows, zrestartuj (bootuj) komputer używając dysku instalacyjnego, a następnie wybierz opcję Custom (advanced).”

Dzieje się tak, bo nie można dokonać upgrade’u z poziomu XPeka. Ustaw w biosie bootowanie na CD-ROM i wystartuj z nośnika.

tak zrobiłem . Na first boot ustawiłem DVD. Ale dalej nie widzi. Jak włoze plyte z win xp to widzi normalnie. Ale tę płyte co wkładam do napędu i jej nie widzi komp przy rozruchu systemu - to ją nagrałem na tak że najpierw wypakowałem wszystkie pliki i dopiero je nagralem. ale chyba powinno działać ?

Dodane 12.01.2010 (Wt) 3:23

Dobra ten problem skończony ,nagrałem juz dobrze tą płyte :D. ALe narodził się nowy problem. Otóż - restartuje, rozruch z DVD ROMU - ładuje chwile te pliki wszystkie i nagle BLUESCREEN … piszą coś żebym zaktualizował BIOSA (DA TO COŚ? ) albo zebym wyłączył jakies tam drivery albo zebym wyłączył w BIOSIE coś związanego z savem czegos tam… i na końcu techniczny błąd : nie wiem dokladnie jak i ile zer ale coś koło tego : 0cx00000007e 7e koncowka :] tyle wiem. A plik to wimFsf.sys

Dodane 12.01.2010 (Wt) 3:29

Aha i zapomniałem dodać ze mam obecnie 32 bit win xp, a chcę zainstalować 64bit Win7 . Tylko nie wiem dokladnie gdzie to sprawdzić czy “mogę” isntalowac 64 bitowa wersje systemu. Bo nie wiem jak sprawdzic czy moj procek jest 64 bitowy? To INtel core 2 duo E7200 2,53 GHZ BOX -ale raczej powinien byc 64 bitowy.:expressionless:

Dokładne bluescreeny -> zdjcie434.th.jpg

zdjcie435w.th.jpg

Dodane 12.01.2010 (Wt) 4:10

znalazłem gdzieś chyba odpowiedź na moje pytanie. Bluescreen dobrze podpowiedział - trzeba update biosa zrobic. Tylko nie wiem jeszcze co i jak dokładnie.