[Win XP] problem z katalogiem Moje Dokumenty

Formatowałem partycję systemową C. Miałem wcześniej katalog Moje Dokumenty na partycji E:\Dokumenty\ ale teraz po ponownym postawieniu systemu jak chcę wejść do tego folderu pokazuje mi się informacja “katalog nie jest dostępny - odmowa dostępu”. Miałem tam dosyć ważne informacje i zależy mi, aby je odzyskać. Mam obecnie inną nazwę użytkownika niż poprzednio, ale posiadam uprawnienia administratora systemu. Jak uzyskać dostęp do tych plików? Mam nadzieję, że nie zostały usunięte podczas formatowania partycji systemowej…

Spróbuj w trybie awaryjnym dostać się do katalogu. A czy przez konsole cmd możesz wejść do tego folderu?

Przez konsolę próbowałem, też jest komunikat odmowa dostępu.

A tryb awaryjny?

przejmij te pliki na własność (prawy przycisk na folderze, potem właściwości i szukasz ‘przejmowania na własność’)

To już wiem, że trzeba przejąć katalog na własność. Ale jak zaznaczam na nim WŁAŚCIWOŚCI to są tylko zakładki OGÓLNE i UDOSTĘPNIANIE (w trybie normalnym). Próbowałem też w trybie awaryjnym, ale też wyskakuje informacja, że jest odmowa dostępu.

Podobno można to zrobić poleceniem CACLS.EXE w konsoli, ale nie wiem jak.

Mam WInXP Home SP3.

Spróbuj GMER’em. Ma własny menadżer plików (zakladka Pliki) który omija tego typu zabezpieczenia, klikasz na plik i kopiujesz. Wada metody - każdy plik trzeba przenieść pojedynczo. Czy da radę, nie wiem ale warto spróbować. Jeśli chcesz się pobawić z cacls wpisz w start => uruchom => cmd => cacls /?, powienieś dostać więcej informacji, nie mogę na razie tego sprawdzić bo chwilowo nie siedzę na Windowsie.

Spróbuj dostać się do tych plików jakąś dystrybucją LiveCD np. Linux Mint

Udało mi się. Pomogło wejście przez tryb awaryjny i trzeba było trochę pozmieniać niektóre elementy. Ale już wszystko okey.

Dziękuję Wam za wsparcie i okazaną pomoc. Temat do zamknięcia.