Problem z mikrofonem w kamerce internetowej

Witam, na wstępie chciałbym podziękować wszystkim, którzy będą starali się mi jakoś pomóc. Oto i mój problem:

Kilka dni temu kupiłem kamerkę (Logitech Webcam C100). Kamerka z mikrofonem, ma tylko jedno wejście USB (może to istotne). Z tego co pamiętam, choć komputer nie jest stary, zawsze były problemy z mikrofonem, nawet jeśli był to zwykły, z kabelkiem do wpinania. Na laptopie (jest o wiele słabszy niż PC) wszystko działa, zarówno dźwięk jak i obraz, tutaj działa tylko i wyłącznie obraz. Kombinowałem już praktycznie na sto różnych sposobów, w ustawieniach zmieniałem wiele rzeczy, nadal nic się nie zmieniło. Dźwięk jaki przekazuje komputer to tylko to, co akurat słucham, lub dźwięk wiadomości gg, czyli wszystko co komputer przekazuje mi, a nie ja jemu.

System XP, nie pytajcie jakie karty dźwiękowe itp, bo tego nie wiem (chyba, że powiecie mi jak to sprawdzić), na komputerach kompletnie się nie znam, ale nigdy nie było z nim żadnych problemów (oprócz tego przeklętego mikrofonu), jest taki… standardowy.

Może to nie na temat, ale zamieszczę, może akurat uzyskam odpowiedź: od jakiegoś czasu zauważyłem, że dźwięk w głośnikach jest strasznie zmutowany. Nie wiem co się dzieje, tak jakby dochodził z jakiejś odległości wielkiej, jest takie nieprzyjemne echo. Osobiście się do tego przyzwyczaiłem, ale czasem aż głowa od tego boli. Jakaś porada na to?

Zamieszczę kilka screenów z ustawień głośności:

60456711.th.png

29028738.th.jpg

92137804.th.jpg

Trochę niepokoi mnie fakt, że 4/5 suwaków w ustawieniach mikrofonu są szare…

Przypuszczam, że problemem są sterowniki, a dokładnie ich brak.

Najpierw pobierz i zainstaluj program Everest. Z niego odczytaj model swojej płyty głównej oraz karty dźwiękowej.

Ze screenów wnioskuję, że masz Windowsa XP, prawda?

Wejdź też w Menedżer Urządzeń i zobacz, czy nie ma nigdzie żółtych wykrzykników.

Jak podasz te informacje to dobierzemy właściwe sterowniki.

Tak, XP. Żółtych wykrzykników nie ma, z Everesta zamieszczam screena:

59271792.th.png

Mam nadzieję, że to to, o co chodziło.

Postanowiłem zamieścić jeszcze jeden, może ten będzie bardziej przydatny:

34913382.th.png

Może jeszcze zaznaczę, że w Dźwięk PCI/PnP nie ma nic… Jest pusto.

Cholerny Everest nie rozpoznał płyty głównej… Musisz pobrać CPU-Z i dać screen z zakładki MAINBOARD.

To akurat w normie - masz zintegrowany dźwięk, więc nie masz karty na PCI.

W razie gdyby CPU-Z też nie rozpoznał płyty głównej to otwórz kompa i odczytaj bezpośrednio z niej producenta i model.

52303321.th.png

Proszę :slight_smile:

Ok.

Na sam początek profilaktycznie przeczyść system i rejestr CCleanerem.

Potem wejdź na stronę ze sterownikami producenta płyty głównej:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … os=winxp32

  1. Pobierz i zainstaluj Chipset (AMD AMD Chipset Driver (include chipset\sata raid driver))

  2. Uruchom ponownie komputer.

  3. Pobierz i zainstaluj Audio (Realtek Function driver Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition)) ten z datą 13/08/2010.

  4. Ponownie uruchom komputer i sprawdź co z dźwiękiem.

W CCleanerze mam zaznaczyć, aby wyczyścił wszystko? Ale on usuwa pliki, nie stracę czegoś ważnego z komputera? Na start zaznaczył mi niektóre rzeczy, prawie większość… Mógłbyś wytłumaczyć mi to dokładniej, wolę nie ryzykować ze swoim szczęściem.

Otwierasz CCleaner’a, nic nie zaptaszkowujesz ani nie odptaszkowujesz - zostawiasz tak, jak jest, klikasz URUCHOM CLEANER i czekasz aż skończy.

Potem wchodzisz w zakładkę REJESTR (po lewej stronie) i klikasz SZUKAJ BY ZNALEŹĆ PROBLEMY, czekasz, jak skończy bierzesz NAPRAW ZAZNACZONE PROBLEMY. Zapyta o kopię bezpieczeństwa - zaznacz tak i pozwól mu naprawić błędy.

CCleaner to dobry i bezpieczny program. Zaleca się go stosować regularnie, a także przy wymianie sterowników itp. Usunie Ci zawartość kosza i historię przeglądarki (nie usunie zapamiętanych haseł ani zakładek).

Dodane 29.08.2010 (N) 17:16

Tylko przy instalacji CCleanera odznacz “ZAINSTALUJ PASEK YAHOO!..”

Dobrze, zaryzykowałem wcześniej i właśnie kończę ściąganie 1. pliku. Kolega polecił mi ściągnięcie jakichś sterowników, nic się po nich nie zmieniło oprócz tego, że głośniki przestały działać i słuchać mogę tylko poprzez wpięcie słuchawek do takiego miejsca na słuchawki z przodu komputera. Odinstalowałem sterowniki, jednak nic się nie zmieniło :expressionless: Miejmy nadzieję, że po zainstalowaniu tych, będą działać.

Najpierw odinstaluj te stery od kolegi i potem przeleć CCleanerem. Potem instaluj te ode mnie, tak jak to wcześniej opisałem.

Zrobiłem :wink: Głośnik musiałem po prostu jeszcze raz do odpowiedniej dziurki przełączyć. Ale mikrofon nadal nie działa. W programie kamerki co ciekawe w miejscu nagrywania, pasek do ustawiania głośności nagrywania jest szary i go ruszyć nie można. Te 4/5 pasków w głośności w ustawieniach komputera nadal są szare i nie można ich ruszyć. Czy to może mieć coś wspólnego z miejscem podłączenia kamerki? Jest podłączona z tyłu, ale sprawdzałem kiedyś inne miejsca na USB, nie działały… Co teraz?

Fivex pobierz sobie ten program http://www.vista.pl/download/2281_drivereasy_2_6_1.html

Chwila. Rozumiem, że poprawnie zainstalowałeś sterowniki ode mnie (chipset i dźwięk), tak?

Dźwięk już nie jest zmutowany?

M… Dźwięk… Nie. Wydaje mi się, że nie;) Chociaż… Sam nie wiem. Ale, nie no, wydaje się brzmieć o wiele lepiej niż wcześniej :wink:

Co z mikrofonem?:slight_smile: DriverEasy właśnie instaluję.

Program znalazł mi jakieś rzeczy do myszki, do wifi, do telefonów, do kamerki (ale to update, który sprawia, że program wygląda do dupy (już to przerabiałem wcześniej) ) i coś z audio: ATI High Definition Audio Device. Tyle, że to ponad 300MB… I to chyba nie jest to. :slight_smile:

Da się wejść w systemową regulację głośności (głośniczek w trayu)?

Masz mikrofon na minijacku żeby podpiąć go do różowego wejścia w karcie dźwiękowej i sprawdzić czy zadziała?

Właśnie w regulację wchodziłem i jedna rzecz mnie zdziwiła, teraz nie wiem już jak to włączyć, ale zdążyło mi się zdobyć ss’a:

11085697.th.png

Chodzi mi o panel przedni: tam pod słuchawkami był mikrofon i był zapalony. Tak jakbym miał go podłączonego z przodu:| Niestety mikrofonu innego do sprawdzenia nie mam, ale słyszałem że zawsze były problemy z mikrofonami w komputerze, po prostu albo się psuły po jakimś czasie, albo nie działały w ogóle tak jak trzeba. Na laptopie kamerka działała razem z dźwiękiem i obrazem.

Kończą mi się pomysły, co tu jeszcze można zrobić… Sterowniki masz dobre - to pewne. Może ktoś inny się jeszcze wypowie?

Eh… Mikrofon nadal nie działa, chociaż już kombinowałem na tysiące sposobów… W dodatku teraz kamerka strasznie się wiesza, nie wiem co się dzieje:| Do tej pory jak były problemy, to restart komputera wystarczał, ale od wczoraj obraz jest zamulony strasznie… To przez łącze? Czy to może być wina kamery?

A komputer generalnie działa płynnie i sprawnie? Nie ma wirusów? Jest zoptymalizowany?

Em, cóż, wydaje mi się, że wirusów nie ma, bo jakoś nigdy nie ściągałem plików z niepewnego źródła… Programów antywirusowych nie mam, bo jakoś mam do nich pecha, nigdy nie trafię na łatwy w obsłudze i w dodatku darmowy… Chyba, że zdradzisz mi jakiś sekret i powiesz gdzie takie coś można dostać:D