Problem z możliwością aktualizacji Visty do 7

Byłem dziś w MediaExpert i zapytałem sie, czy będę mógł kupić i zainstalować Windows 7 Upgrade na swoim laptopie z Vistą, którego kupiłem w grudniu 2008 roku.No i dostałem konkretną odpowiedź, że jest to niemożliwe.Pan powiedział mi ,żeby móc zaktualizować Windows’a Vistę do Windows’a 7 komputer musi być zakupiony od któregoś tam września 2009 r.(czy coś w tym stylu) do 31 stycznia tego roku.I teraz mam rozdwojenie myśli , bo myślałem, że jak sobie kupie box’a upgrade to normalnie się zainstaluje, ale teraz widzę, że chyba będę musiał kupić normalnego Windowsa 7.Chciałbym się Was zapytać, czy ta informacja jest prawdziwa, czy rzeczywiście nie zainstaluje mi się upgrade?!

(Posiadam Vistę, SP1, jeśli jest to do czegoś potrzebne)

Ten w sklepie chyba niekumaty, albo za mało mu informacji podałeś. Z pewnością miał na myśli aktualizację “bezpłatną” + koszty wysyłki z USA.

Skoro masz na laptopie naklejkę licencyjną visty to śmiało kupuj i instaluj na czysto Windows 7 upgrade

Możesz kupić dowolną wersję OEM Windows 7 jako upgrade do posiadanej Visty, pamiętając, że Vista HP -> 7 HP (minimum).

W Media Expert poinformowano Cię o możliwości bezpłatnego otrzymania Windows 7 (też nie do końca rzetelna ta informacja).

Pozdrawiam

Dzięki bardzo, a jeszcze jedno Jak myślicie, instalować na czysto, czy uaktualnić?

Zależy od ilości miejsca na dysku i kondycji bieżącego windows.

Chociaż, jeśli ta VISTA to OEM preinstalowany przez producenta laptopa to na Twoim miejscu instalowałbym na czysto z następujących powodów:

http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

Jakoś nie bardzo rozumiem: przecież do zakupu dowolnej wersji OEM Windows 7 nie ma potrzeby posiadania jakiegokolwiek wcześniejszego windowsa…

Jakoś nie bardzo rozumiem: przecież do zakupu dowolnej wersji OEM Windows 7 nie ma potrzeby posiadania jakiegokolwiek wcześniejszego windowsa…

Ale to znaczy, że musi kupić Windows7 upgrade BOX, a nie Windows7 OEM

Co w naszym kraju jest zapisem martwym, o czym twierdzą sami pracownicy M$ Poland.

W takim układzie po kiego grzyba dostępne są w detalu wersje OEM ??

Niedawno słyszałem, że można kupić OEMa z np. samą płytą główną bądź dyskiem twardym :smiley:

Oema kupujesz solo w praktycznie każdym sklepie komputerowym bądź internetowym. Pierwszy lepszy link z googla:

http://sklep-ms.pl/121,1,1,kategoria,Home_Premium.aspx

Ten sklep do którego podalem linka ma złoty certyfikat jako bezpośredni partner M$, więc chyba nie sprzedaje softu niezgodnie z licencją.