Problem z Mumble. "Odniesienie zostało zwrócne z serwera"

Witam.

Temat ten był już poruszany przez innego użytkownika forum lecz nie doczekał się odpowiedzi. (problem-mumble-t427029.html?hilit=Problem%20z%20mumble#p2715970)

Korzystam z programu Mumble 1.2.2 (w zasadzie chciałbym korzystać). Przy próbie włączenia Mumble wyskakuje mi komunikat

" D:\Program Files\Mumble\Mumble.exe

Odniesienie zostało zwrócone z serwera"

Mój system operacyjny to Vista. Jeśli potrzeb więcej informacji proszę mówić.

Niepotrzebnie dłubałeś przy zasadach zabezpieczeń lokalnych.

Start -> secpol.msc -> uruchom jako administrator -> Ustawienia zabezpieczeń -> Zasady lokalne -> Opcje zabezpieczeń -> Kontrola konta użytkownika: podnieś uprawnienia tylko tych plików wykonywalnych, które są podpisane i mają sprawdzoną poprawność. Ustaw na ‘Wyłączony’. Restart komputera. Powinno pomóc

http://www.vistaclues.com/a-referral-wa … ver-error/

goomish, nie mam czegoś takiego jak secpol.msc, nawet nie wiem o co Ci dokłanie chodzi z tym secpol’em.

Nie wiem, może taki ciemny jestem :stuck_out_tongue: Mogłbyś objaśnić?

fiesta, zmieniłem nazwę tematu, mam nadzieję, że teraz może być.

Edit: właśnie wyłączyłem funkcę kontroli konta użytkownika i już normalnie chodzi; tylko nie wiem czy nie poniesie to za sobą żadnych poważniejszych konsekwencji :expressionless:

secpol.msc -> Zasady zabezpieczeń lokalnych. Takie “coś”, przystawka konsoli MMC, która pozwala edytować i zarządzać uprawnieniami użytkowników i zabezpieczeniami obowiązującymi na komputerze. Dostępna w Windows NT, 2000 i XP, Vista i 7 w wersjach nie-Home.

Jeśli nie wiesz co to secpol.msc to być może masz Vistę w wersjo Home i/lub używałeś jakiegoś “cudownego” narzędzia do konfiguracji “tajnych ustawień systemu”.

Wyłączenie UAC tylko pozornie rozwiązuje problem. Bo co prawda jeden programik zaczął działać, ale jednocześnie cała przewaga Visty nad XP-kiem idzie w pi*du. Dużo tego niestety nie ma, ale UAC na pewno jest sporym krokiem na przód. To jedyny sposób, żeby na komputerze pracować jako administrator jednocześnie nie będąc nim. I choć spróbować kontrolować i ogarniać skutki różnych infekcji i innych tego typu “ciekawostek” :slight_smile: