Problem z nagraniem filmu

Witam mam problem zkopiowalem film na dysk twardy za pomocą kopiuj/wklej i teraz jak go wypalam na płycie nie jest otwarzany na DVD czy jest na to jakaś rada ? ( nie posiadam już tego filmu na płycie )

Napisz to jeszcze raz po polsku bo nic z tego zrozumieć nie można.

PS. “zkopiowałem” ??

skopiowałem film z płyty na dysk twardy przy pomocy kopiuj/wklej, teraz jak wypalam płytke i wkladam do DVD stacjonarnego to otwarzacz nie widzi płyty,

No teraz lepiej. W jakim formacie był film źródłowy? DVD, czy inny? Jakie pliki skopiowałeś? Podaj więcej szczegółów.

Płyt dvd nie kopiuje się przez kopiuj/wklej tylko robisz to np w Nero(DVD Copy) i ten obraz wypalasz na płytę.

A to dlaczego? Wiele filmów tak skopiowałem (i nie tylko w ten sposób) i jakoś nie mam z nimi żadnego problemu, ważne aby zachować strukturę katalogów. Gdybym miał kombinować jakimiś obrazami to by mi się odechciało kopiowania.

teraz wiem że najlepiej jest zrobić obraz płyty ale czy mogę jakoś nagrac ten film na płytke by działa na DVD

cedar , Nie wiem jak się zachowuję strukturę katalogów…Też tak kiedyś robiłem i płytka po prostu nie “bootowała”.

Nie trzeba robić obrazu płyty!! Podaj jakie pliki skopiowałeś? Czy to jest film w formacie DVD?

Obaj poczytajcie sobie np. tu:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvd_strukt/

nagranie-filmu-dvd-struktura-katalogow-jak-dvd-t351318.html

Na jedno wychodzi czy kopiujesz jak mówisz ręcznie ,ja to robię w programie :wink:

zaraz spróbuje przekopiowac tylko jeszcze jedno pytanko czy mam tworzyc DVD - video czy płytę z danymi DVD

Jeśli są to wszystkie pliki, które były na płycie (ifo, vob, bup) to wystarczy, że komplet wrzucisz do folderu VIDEO_TS i ten folder (a nie same pliki z tego folderu) nagrasz na płytę jako dane.

Jak nie wiesz jak to ma wyglądać to przeczytaj linki, które podałem wcześniej lub weź kupną płytę DVD z filmem i za pomocą “eksploruj” zobacz jak nagrane są w niej foldery i pliki.

W katalogu VIDEO_TS sa następujące pliki : VIDEO_TS.BUP, VIDEO_TS.IFO, VIDEO_TS, VTS_01_0.BUP, VTS_01_0,IFO, VTS_01_0, WTS_01_1, aż do VTS_01_5 i takie pliki kopiuje

No i ten cały VIDEO_TS ze wszystkimi plikami nagraj jako dane. Jeśli nic nie schrzanisz to będzie OK.

PS.Jeśli brakuje któregoś pliku to płyta nie wystartuje lub będą problemy przy odtwarzaniu.

dziekuję za pomoc wypalenie się udało ( ciekawe co żle robiłem ) film mogę oglądać na stacjonarnym DVD

No to porównaj teraz obie płyty. Może któregoś pliku brakuje lub nie nagrałeś ich w folderze o nazwie Video_TS?

Po porównaniu obydwie płytki maja takie same pliki po 11 z tymi samymi nazwami oraz wielkościami plików i sa w folderze VIDEO_TS

darek9 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Z tego co pamiętam oryginalnej płyty nie skopujesz plików, trzeba użyć any… żeby to zrobić.

Jeśli są to płyty DvDR to tak

Wystarczyło by skopiować same pliki VOB czyli w których wideo jest zawarte i odtwarzacz powinien je wychwycić, tyle ze bez bajeranckiego menu filmu :smiley:

Można z plików na dysku HDD zrobić samemu płytę DvD