Problem z pingami internetowymi w Win 7

Witam.

Nie wiem czy to dobry dział, czy nie lepiej umieścić do w dziale z sieciami komputerowymi. Jak by co to przepraszam i proszę o przeniesienie jeżeli pomyliłem działy.

Mam następujący problem. Otóż 2 tygodnie temu zainstalowałem sobie w pełni legalną wersje Windows 7 Professional na licencji MSDN AA. Wcześniej miałem także oryginalną wersje Windowsa XP Home. Problem polega na tym, że w Win 7 moje łącze internetowe ma strasznie wysokie pingi. Na XP tego nie było. Podaje wyniki z speedtest.net oraz pingtest.net 1048473424.png 29044077.png Na Win XP ping miałem nie więcej niż 60. Z tym dostawcą internetu jestem związany już od ponad 9 lat i nigdy nie było żadnego problemu. Jest to stałe kablowe łącze. Od 4 lat korzystam z routera linksysa i także wcześniej nie było żadnego problemu. Dla porównania na netbooku Samsunga gdzie jest system Win XP Home prędkości są takie same, a pingi wynoszą w granicach 25 do 40. Komputer jest podłączony kablem, a netbook przez WiFi Bardzo proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem, ponieważ takie pingi dyskwalifikują mnie np przy grach internetowych, gdzie czasami zdarza mi się spędzić wieczór przed monitorem, a także niestety odczuwalnie spowalnia to internet. Z góry dziękuje za poświęcony czas.

w uruchom wpisz: ping http://www.onet.pl i wklej tu wyniki, czasem się różnią. Ponadto, to może nie tyle wina systemu co przeglądarki. Jaką używasz? może zasysa się cały czas update? mi po zainstalowaniu czystego systemu non stop coś pobierał przez tydzień :wink:

Wyniki z cmd to:

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7600]

Copyright © 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Dom>ping www.onet.pl

Badanie www.onet.pl [213.180.146.27] z 32 bajtami danych:

Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=9ms TTL=55

Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=10ms TTL=55

Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=11ms TTL=55

Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=8ms TTL=55

Statystyka badania ping dla 213.180.146.27:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0

(0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 8 ms, Maksimum = 11 ms, Czas średni = 9 ms

Update mam pod kontrola bo nic nie pozwalam ściągać bez mojej wiedzy. Jeżeli chodzi o przeglądarkę to takie same wyniki mam na IE. Nawet jeżeli to będzie wina przeglądarki, to czemu jak gram np w CSa to mam tam wysokie pingi po 150 lub 200 a normalnie miałem ok 30 max 50.

kowalson ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

kowalson , no jest coś nie tak. Ja Ci proponuje zainstalować TuneUp Utilities i zastosować optymalizację łącza internetowego ,może pomoże (<- często tak jest)

A jak w tym programie zastosować optymalizacje łącza internetowego? Bo niestety nie mogę nic znaleść:/

Popatrz

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

Panowie nic to nie dało. Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość? Przeszukałem Google w poszukiwaniu odpowiedzi, ale specjalnie tam nic nie znalalzem. Bardzo proszę o pomoc.