Problem podczas instalacji widcomm'u

mam taki problem, a mianowicie kopiłem parę dni temu moduł bluetooth firmy manta MB-D01, miałem na celu połączenie komputera ze słuchawkami motorola HT820. na początku próbowałem coś uzyskać z programem bluesoleil, ale gdy się okazało ze jest platyny postanowiłem znaleźć coś darmowego, trafiło na vidcomm. i tu się pojawia mój problem, a mianowicie podczas instalacji wyskakuje mi nagle tekst “Please plug in or turn on your Bluetooth device”, próbowałem już odinstalowywać sterowniki które mi automatycznie Windows wgrał ale to nic nie pomogło, próbowałem również odłączać i podłączać w rożnych momentach moduł i również nic, proszę o pomoc

posiadam Windowsa XP sp3

Czy instalowałeś widcomm przy odłączonym adapterze i podłączałeś go dopiero w momencie gdy instalator o to prosi?

Nie wiem czy ten sterownik będzie pasował do tego adaptera - ważne jest na jakim chipsecie on jest i jakie obsługuje ten sterownik.

Poza tym jak się nie mylę to widcomm to tylko sterownik a do tego aby móc używać tych słuchawek jako słuchawek stereo do kompa musi jeszcze być jakiś soft żeby je zparować z nim.

Obawiam się że ten adapter nie pozwala na takie połączenie o jakie ci chodzi (jeśli dobrze rozumiem to chcesz połączyć PC -> słuchawki poprzez A2DP tak jak ja).

Ja kupiłem adapter BlueFish (w identycznej obudowie jak twój) ale mój jest na chipsecie CSR a twój z tego co widzę na necie ma Chipset: Broadcom 2045.

Gdzieś na necie czytałem że tylko chipset CSR umożliwia takie połączenie pc ze słuchawkami i że pod win to chyba tylko Bluesoleil poradzi sobie z tym.

Najpierw kupiłem adapter thomson (lub thompson; też chyba był na chipie Broadcom) ale okazało się że on nie pozwala na takie połączenie mimo że pisało na opakowaniu że obsługuje A2DP.

Zwróciłem tamten w sklepie a potem kupiłem wspomnianego BlueFish (chyba na allegro) do którego dostałem pełną legalną wersję Bluesoleil 5.0 z możliwością aktualizacji do nowszych pełnych wersji z serii 5.x

Tobie radziłbym to samo - tylko sprawdzaj na jakim chipsecie jest ten co chcesz kupić i nie bierz ze starą wersją Bluesoleil bo chyba dopiero wersja 5.0 obsługuje takie połączenia.

wiem ze nie ma problemu z połączeniem tego mojego modułu bo już go podłączałem ze słuchawkami przez właśnie bluesoleil ale niestety nie udało mi się go w żaden sposób zhakować i szukałem darmowego oprogramowania, może jakieś propozycje??

próbowałem instalacji przy odłączonym, ale nic to nie dało, chociaż zaraz spróbuje jeszcze raz

edit: niestety nie udało się znowu :frowning:

możliwe ze porostu widcomm nie obsługuje tego chipsetu, czy macie może jakieś propozycje jeszcze na programy którymi będę mógł takie połączenie stworzyć??? PC->Słuchawki Motorola HT820

Faktycznie nowa wersja 6.0 podobno obsługuje już więcej chipsetów, zapomniałem o tym bo mam wersję 5.4

Z tego co wiem z neta to darmowa wersja Bluesoleil ma jedynie limit na wielkość plików do 2MB.

Nie wiem czy to ograniczenie ma jakiś wpływ na takie połączenie audio, jeśli masz jakieś informacje o tym to daj znać bo zastanawiam się nad zainstalowaniem 6.0

Innych programów to nie znam co by sobie z tym poradziły i nie wiem czy na windowsa są inne ale na linuxa podobno jest kilka takich.

z bluesoleil wygląda to tak, masz 30 dni darmowych, max 2 mg, i u mnie przynajmniej co jakieś 2 min się rozłącza i trzeba od nowa podłączać, wiec nie ma to większego sensu