Problem połączenie wi fi z livebox tp

Witam mam problem z połączeniem wi-fi między livebox-em a pc-em, mianowicie internet w pewnych chwilach chodzi bez problemu a w innych komputer traci połączenie z livebox i sieć jest niedostępna, nie jest to raczej wina odległości nadajnika i odbiornika bo to zaledwie jakieś 5 metrów w linii prostej. Przeinstalowałem już wszystkie sterowniki i powtarza się ten sam problem, dzwoniłem do tp ale obsługa techniczna mówi że z ich strony jest wszystko w porządku i wszystkie parametry są poprawne.

Proszę o pomoc w czym może tkwić problem i jak go można naprawić :slight_smile:

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :smiley:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Przeniesiony z Problemy :arrow: Sieci komputerowe

Tak pracuje ten piękny sprzęt, wejdź w google i zobacz gdzie w twoim mieście można oddać elektronikę żeby nie wywalać go przez okno czy bezpośrednio do kosza.

Szczególnie problemy te urządzenia mają z transmisją po USB.

Każdy inny Ci będzie lepszy: Pentagram, Edimax, TPlink, Linksys …

Lepiej go nie wyrzucaj, bo to - zgodnie z umową - jest własność TP, a nie Twoja. Jeżeli się nie mylę kara umowna za zniszczenie sprzętu to 600 zł (tak przynajmniej było 2 lata temu).

Zgadzam się jednak co do tego, że każdy inny sprzęcik od Edimaxów czy D-Linków począwszy będzie działał o wiele lepiej niż Livebox.

Jest jeszcze jeden mały problem przez liveboxa mam też tv, i jeśli wymienię router to nie wiem czy albo w jaki inny sposób będę mógł odbierać tv z tp?? :smiley:

Zależy czy masz IPTV (telewizja razem z neostradą, na kablu telefonicznym) czy “usługę TV” z anteną satelitarną. W pierwszej wersji istnieje mozliwość użycia routera innego niż LB, ale lista modeli jest krótka. Drugą wersje obsłuży prawie każdy router ADSL.

Wydaję mi się, że w tej pierwszej opcji (telewizja z gniazdka telefonicznego) tylko LB umożliwia jej obsłużenie. TP autoryzowała te urządzenia (po MAC-ach, lub przez ustawienia VPI i VCI w samym LB). Ale być może coś się zmieniło i chętnie dowiedziałbym się jakie jeszcze urządzenia będą to w stanie obsłużyć.

http://forum.draytek.pl/viewtopic.php?t=729

Możesz sobie też poszukać routerów z iptv np. http://www.allegro.pl/item737870663_rou … _iptv.html

Chodzi o to, by router umożliwiał pracę na kilku kanałach atm (vci/vpi) 1 dla neo i chyba min. 3 dla video

Jak słusznie zauważyłeś - wydaje Ci się :smiley:

Nie ma autoryzacji po MAC i nigdy nie było. Natomiast VPI/VCI można zmienić na każdym routerze ADSL.

Nic się nie zmieniło, “od zawsze” można było użyć dowolnego routera ADSL obsługującego multiPVC. Ale dużo to ich nie ma …

http://forum.videostrada.net/viewtopic. … E6+livebox

Testowałem na kilku modelach Thomsona (działa), D-Linku DSL-D524T (czasem działa - jak zresztą wszystko w tym routerze), paru Draytekach (na nowszych wersjach firmware nie działa). I to by było na tyle. O ile mi wiadomo Asmax AR 1004g obsługuje tylko 4 PVC jednocześnie, więc z Videostradą poradzi sobie albo nie (LB ma aktywne 5 PVC).

Dzięki, dowiaduję się nowych rzeczy. Oficjalnie TP mówiła, że usługa Videostrady będzie mogła być dostarczana jedynie za pośrednictwem LB.

Jezeli masz problem z liveboxem, to zadzwon na infolinie, moze pomoga. I mowie to z pelna powaga, bo mozna np. zglosic w ten sposob awarie LB i wymieniaja go wtedy od reki w salonie. Moim zdaniem to nie jest wina LB, raczej cos z pctem. Przeszukaj moze komputer moze jakis spyware albo cos. Bywa i tak. A po kablu zrywa polaczenie? U mnie neostrada na liveboxie dawala sygnal wifi nawet poza domem (z 15-20 metrow od routera, przez sciany ewnetrzne).