[W10] Wybór systemu, Język Polski, ikony pasek zadań - problemy

Witam, mam kilka problemów z systemem Windows 10.

 

Podczas uruchamiania komputera domyślnie startuje się UBUNTU, ale zanim się uruchomi, stworzyłem plik abym mógł wybrać tam Windows 10(pierw instalowałem W10 potem Ubuntu). Tym oto poradnikiem(kliknij na “Odpowiedź na Wybór systemu przy uruchamianiu”):

 

Okej, gdy udało mi się w końcu wejść na Windows’a zainstalowałem EasyBCD i tam ustawiłem wszystko ładnie. I wszystko działało by pięknie gdyby nie… to że w dalszym ciągu uruchamia mi się ubuntu i tam opcje do wyboru *Start Ubuntu *Jakieś Inne *I Windows 10 ten plik startowy co stworzyłem.

Gdy uruchamiam teraz ten plik Windows 10 to przeskakuje mi na Ekran zapytania stworzony przez Windowsa EasyBCD i pyta się mnie jaki system chce uruchomić :slight_smile:

I pytanie jest takie jak zrobić, aby po uruchomieniu komputera miałbym okno wyboru systemu tego przez EasyBCD, a nie Ubuntu i mojego stworzonego pliku…?

Myślę że zrozumiecie o co mi chodzi.

Drugim problemem jest to że po zainstalowaniu polskiego pakietu językowego, gdy klikam w Menu Start i zaczynam po prostu pisać(włącza się wyszukiwanie), dajmy na to np. Ustawienia czy Dźwięk to nie znajduje nic takiego, leczy gdy wpiszę już Settings lub Sound to wyszukuje, po angielsku lecz nie da się ich nacisnąć (nie reagują). Chce mieć spolszczonego i dostępne opcje w języku polskim. Jak to zrobić?

 

I trzeci problem mam taki że są jakieś tam ikonki ale w sekcji ukryte(strzałeczka w górę, prawa strona paska), ale chce je ukryć całkowicie, a w ustawieniach są niby wyłączone, lecz i tak tam są… wkurza mnie np. ikonka OneDrive czy Realtek HD Audio i chce je ukryć na stałe, ale jednocześnie chce aby były uruchomione.

 

Pozdrawiam, kevin60.

Ref.