Problem z reinstalcją XP

Witam, proszę o pomoc zw chyba nie typowym przypadku… Chciałem postawić na nowo system XP w laptopie HP nx 7400, maiłem załączone 2 płytki wypalone w HP Recowery Menager, no i robiłem wszystko co należało i komp poprosił o 2DVD o okazało się, że jest źle nagrane i nie odczytuje w ogóle tej płytki. Zostałem z do połowy załadowanym obrazem,po uruchomieniu kompa włącza się w/w program i prosi o 2 DVD. Gdy chciałem z płytki XP zainstalować to po załadowaniu instalatora pojawił się komunikat, że xp nie może odnaleźć dysku twardego i mam sprawdzić czy jest podłączony…

Co proponujecie? mam dwie partycje i na D mam full ważnych (niestety :frowning: ) zdjęć , problem chyba stwarza ten program HP …

Gdy chciałem z płytki XP zainstalować to po załadowaniu instalatora pojawił się komunikat, że xp nie może odnaleźć dysku twardego i mam sprawdzić czy jest podłączony…

Po prostu gdy chciałeś zainstalować Windows XP z oryginalnego nośnika, to prawdopodobnie instalator nie widzi dysków twardych. Brak sterowników SATA pod Windows XP w przypadku twojego modelu laptopa.

Poszukaj w internecie sterowników SATA zgodnych z systemem Windows XP.

Ok mam te stery i jak je zapodać żeby XP je wczytał?

Moja propozycja rozwiązania problemu (powinno zadziałać): odszukaj w biosie funkcję Native SATA (lub podobną) i ustaw ją na Disable. Po tym instalator powinien zobaczyć dysk. Jak już zainstalujesz system i sterowniki do SATA (oraz pozostałe), wróć do BIOSu i ustaw tą opcję na Enable.

Połącz z innego komputera programem Nlite.

Ok podziałało Dziękuję :slight_smile: bardzo :!:

Witam.

Mam płyte główną Gigabyte GAM61 PM-S2.

Miałem zainstalowany system na dysku SATA.Kupiłem jeszcze jeden tylko ze wiekszy i próbowałem zainstalowac na nim swieżego Windowsa ale niestety

po załadowaniu pierwszej parti sterowników wyskakuje komunikat SYSTEM NIE WYKRYŁ TWARDYCH DYSKÓW.Pal go licho.Założyłem stary dysk ale (i tu zaczął sie problem) wyskakuje komunikat BOOT FAILURE.A tam miałem dużo ważnych rzeczy.Podłączyłem znów ten nowy dysk i próbowałem zainstalować swieżego XP-ka dając mu tym razem stery do SATA.Niestety nadal pokazuje ze brak dysków twardych.Za pomocą programu nLite zintegrowałem cały pakiet strowników do SATA z Windowsem. Po rozruchu pokazuje ze ładuje sterowniki (również do SATA) niestety gdy daje ROZPOCZNIJ instalacje wywala że brak dysków twardych.

Wyczerpałem wszystkie dostępne środki które przyszły mi do głowy. Czy może ktoś mi pomóc.

Po podłączeniu starego dysku spróbuj uruchomić komputer z płyty windowsa, na pierwszym ekranie R, w konsoli wpisz:

fixmbr

fixboot

exit

Po każdym naciśnij enter.

Kamil321.Dzieki zadziałało.Odzyskałem kontrolę nad dyskim.