Problem z uruchomieniem systemu windows 7

Witam forumowiczów.

Mam następujący problem

(Z LAPKIEM eMACHINES G730G - jest na gwarancji i nie wiem czy poniżej opisany problem dotyczy sprzętu czy systemu operacyjnego-dodam, że format jest ostatecznością. )

System Windows zatrzymuje się na napisie “Trwa uruchamianie systemu Windows”. I teraz albo poczekam (dosyć dłuuugo) i uruchomi się albo się sam zresetuje. Po zresetowaniu gdy komputer startuje od nowa pojawiają się dwie opcje:

uruchom normalnie albo napraw

Gdy wybiorę napraw, po dosyć długiej chwili, uruchamia się menadżer do naprawy systemu. Skanuje i skanuje i na końcu pisze, że nie nici z naprawy.

Kiedy system się uruchomi wyskakuje mi okienko z następującym komunikatem:

“Aplikacja ePowerTray” nie została właściwie uruchomiona - 0xc0000185"

Ponadto gdy próbuje uruchomić system w trybie awaryjnym - niestety nie udaję mi się to gdyż zacina się na pliku “CLASSPNP.SYS”

Komp sprawdzałem następującymi programami:

HdTune - nie wykrył błędów na dysku.

Malwarebytes - nie wykrył zainfekowanych plików.

Avast Free HE - tu także nic.

zabawa z BIOSEM nie pomaga.

nie wiem co mam pojęcia co się dzieje.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

ale system się uruchamia pomimo że wyskakuje błąd:

““Aplikacja ePowerTray” nie została właściwie uruchomiona - 0xc0000185"”

można z niego korzystać ??

IMHO wywal z autostartu ePowerTray

Win+R wpisujesz msconfig i zakładce uruchamianie odznacz ePowerTray

błąd 0xC0000185 często powodowany jest przez wirusy więc na pewno nie zaszkodzi również przeskanować system na obecność wszelkiej maści świństwa

Jeśli masz płytę instalacyjną uruchom ją z BIOS do momentu Instaluj teraz,po tą opcją jest Napraw komputer,skorzystaj z tej opcji.

Nie zaszkodzi uruchomić komputer z płyty LiveCD z linuksem i przekopiowanie ważnych plików na inny nośnik (np. dysk USB), prócz instalek programów (jeśli to wirus, mogą być zarażone).

Odpowiedz do niezDarek tak można normalnie z niego korzystać, na początku trochę muli ale potem pracuje normalnie.

Odpowiedz do stalesz próbowałem tego sposobu jednak nic to nie pomogło.

DODATKOWA INFORAMACJA DO MOJEGO PROBLEMU:

uruchomiłem CHKDSK w wierszu poleceń, lecz podczas sprawdzania co chwile wywala mi napis:

“segment rekordów 25352…25551 itd. jest nie do odczytu.”

po zastosowaniu komend bootrec.exe /fixmbr oraz bootrec.exe /fixboot pisze, że operacja została wykonana pomyślnie - ale to tez nie pomaga.

Dodatkowo po wpisaniu komendy bootrec.exe /RebuildBcd pisze:

“Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 0”

“Operacja zakończyła się pomyślnie”

nie wiem o co chodzi;/

Musisz pamiętać że programy anty wirusowe nie są doskonałe i tak naprawde nie wyczyszczą nam wszystkich zarażonych plików czy systemu, nie ma takiego antywirusa co by wszystko nam “wyleczył” nie wykluczone jest że mimo że nic nie wykryło to dalej może być zarażony komputer,Jeśli uda się tobie uruchomić system, możesz też przywrucić system do stanu “punktu” gdzie był prędzej uruchamiany komp. w opcji przywracanie systemu --> start --> komputer --> prawym przyciskiem myszki --> właściwości --> ochrona systemu --> przywracanie systemu, i tu postępować według wskazówek, po dokonaniu tych czynności komputer uruchomić ponownie, jeśli to nie pomoże konieczna jest naprawa ale przez plytke “botowalną” livecd z systemem uruchomić ją przy uruchamianiu się systemu i naprawić, lub też sprawdzić czy system wykrywa problem z system (windows 7) --> panel sterowania --> znajdż i rozwiąż problemy --> system i zabezpieczenia --> uruchom zadania konserwacji, jeśli pokarze nam wynik konserwacji - wprowadzanie zmian i aktualizacji nie było konieczne to napewno z systemem jest wszystko ok

Włóż płytę do napędu Start/uruchom/cmd f/scannow http://windows7forum.pl/problem-z-class … -8062.html

skąd mogę wziąć taką bootowalną płytke z win 7 ?