Problem z uruchomieniem windows (chyba tez z dyskiem)

Witam,

mam taki problem, to znaczy moja koleżanka, ale poprosila mnie o pomoc.

Po wlączeniu kompa (z Windows Xp) pokazuje się standardowy niebieski ekran, istotną liniką jest chyba tylko, o ile dobrze zapamietalem: ERROR_BOOT_VALUE, czy coś w tym stylu ;). Program “chkdsk” pokazal że jest jeden bad sector, wiec uruchomilem program HDD Regenerator (z plyty botowalnej Hiren’s Boot CD), który naprawil jeden bad sector i nie czekalem dalej do końca skanowania, gdyz zapowiadalo sie pare godzin, a to chyba nie bylo konieczne. Po uruchomieniu kompa pokazal się juz inny ekran ze (juz dokladnie nie pamietam bo trwalo to tylko chwilke i nie dalem rady dokladnie przeczytać) jakiś plik czy rejestr jest uszkodzony i nie mozna naprawić, jest tez ścieżka do c:\windows\system czy system32 i coś o zrzucaniu pamieci, ale windows i tak się nie uruchamia, ani tryb awaryjny, ani ostatnia dobra konfiguracja.

Co moge teraz zrobić, czy da się jakoś naprawić Windows XP (nie wiem jak korzystać z konsoli odzyskiwania), czy da sie to zrobic bez ponownej instalacji systemu?

Wiem ze troche zagmatwalem ;), z Góry dziękuje za odpowiedzi.

PS.

Wczesniej program “Partition Magic” z plyty botowalnej pokazal coś takiego:

Error #45

CRC error in data

File table backup mismatch

Uruchom jeszcze raz HDDRegenerator i niech przeskanuje partycję systemową do końca.

W razie problemów uzyj Konsole Odzyskiwania. Opis masz tutaj

Jak juz wejdziesz, to wydaj polecenie:

chkdsk c: /p /r

Przy wpisywaniu komendy zwróc uwagę na spację

Po zakonczeniu skanowania wydaj drugie polecenie z KOnsoli:

sfc /scannow

Po tej operacji spróbuj uruchomić komputer.

W razie problemów mozna jeszcze wykonac to:

http://support.microsoft.com/?kbid=307545

czy jestes pewien ze program chkdsk ma parametr /p ???

a co moge zrobic z tej konsoli w tym przypadku, skopiowac jakies pliki z płyty czy coś?

Mysle ze te dane ktore się dalo zostały juz odzyskane przez ten HDD regenerator, ale ok spróbuje.

Dzięki za rade, dam znac jak poszło.

pozdrawiam

Złączono Posta : 25.09.2006 (Pon) 23:42

ups… nie doczytalem twojego postu, sorki :slight_smile:

wszystko jasne

pozdrawiam