Problem z ustawieniem zegara

Witam od pewnego czasu mam problem z działaniem zegara w komp. mam system windows xp, format daty i godziny ustawiony na:

bieżąca strefa czasowa: środkowoeuropejski czas stand.

strafa GTM +01.00 WARSZAWA

i zaznaczone synchronizuj automatycznie z internetowym serwerem czasu.

Jednak co jakiś czas zegar przestawia sie o ok 10 min.

Pozdrawiam

bez synchronizacji automatycznej

weż to:

(GMT + 01:00) Sarajewo ,Skopie, Warszawa , Zagrzeb

Jeśli przestawia się gdy jest komputer włączony to raczej odpada słaba bateria na płycie głównej. Może aktualizacja BIOSU pomoże?

Na początek spróbuj zrestartować Bios. (wyciągnięcie baterii albo przełożenie zworki a płycie)

A w ogóle to jest laptop czy stacjonarny? Podaj szczegóły.

Ach tam… zaraz będą Tobie zmieniać wszystkie części albo kazali wyrzucić kompa na śmieci i kupić nowy przez tak błachy problem. :frowning:

Jest wiele możliwości - najprościej zainstaluj Atomic Clock Sync :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … k+Sync+3.0

i będziesz mieć najlepszy czas w Polsce. :slight_smile:

Możesz skonfigurować jak chcesz.

Szczęśliwego Nowego Roku !

/ po zainstalowaniu tego programu nie przegapisz tysięcznej sekundy /. :slight_smile:

Komputer jest stacjonarny.Nie wiem czy przestawia sie gdy jest włączony czy wyłączony, zauważam po włączeniu dopiero. Postaram sie wypróbować wszystkie rady, oprócz restartu Biosu bo nie bardzo wiem jak.

Dziękuję wszystkim i życzę Szczęśliwego Nowego Roku.

No i proszę !

Najbardziej logiczne rozumowanie - chłopaki wstydżcie się.

Widzę po wszystkich swoich postach że z dziewczynami się można najszybciej dogadać nie tylko w sprawach sercowych. :wink:

Tak jak pisze @DARKx : dwa razy klik na ikonkę zegara w tray`u lub Start -> Panel sterowania -> Data i godzina.

abd5b97ca495b58fm.jpg7c6a5c356b918a03m.jpg

W razie problemów zastosuj polecony program Atomic Clock Sync.

W Biosie lepiej nic nie mieszaj - pomimo tego że znam się na tym dobrze to kiedyś przez pośpiech tak namieszałem że szkoda pisać… :slight_smile:

Wesołego Sylwestra oraz Szczęśliwego Nowego Roku ! :comk2:

XMan.

Witam :slight_smile:

Dzięki. Zainstalowałam Atomic Clock Sync i narazie jest wszystko dobrze.

Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku