Problem z Windows Pomocy!

Witam serdecznie!

Mam problem z instalacja Windowsa, a mianowicie w polowie instalacji system pokazuje komunikat “system window nie może załadować instalatora dla diskdrive”. Instalacja sie zamraz. Co mam robić? Prosze o pomoc.

Nie chcę wprowadzać Cię w błąd lecz sprawdź kable od dysku twardego, oraz przywróc ustawienia BIOS’u ( Optimal Settings )

Pozdrawiam

Sprawdzałem kabel 2 razy. Co do biosu to czy moge prosic o jakies instrukcje bo nie wiem jak to zrobic. Dodam ze kompa skladalem sam.

Dzieki za odp

Wszystko znajdziesz tutaj: viewtopic.php?f=7&t=267235

Dodatkowo ładowanie ustawień domyślnych:

do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. W głównym oknie wybierz Load Optimized Defaults (może być wymagane potwierdzenie klawiszem Y). Zapisz zmiany klawiszem F10.

Jak zainstalować Windows Xp? - poradnik krok po kroku

link- http://www.stronamini.pl/windows_xp/instalacjaxp.html

Poczytaj a wszystko zrobisz

http://www.google.pl/search?client=fire … j+w+Google

A nie masz czasem dysku SATA? Bo jeżeli tak, to XP nie ma zintegrowanych sterowników… Czasem pomaga manipulowanie w BIOS (ustawienie na ATA lub IDE rodzaju dysku), niestety nie zawsze, czasem potrzeba wciśnięcia klawisza F6 w czasie rozpoczynania instalacji i zainstalowanie sterowników SATA (RAID) od producenta płyty głównej z dyskietki 3,5" ( w razie braku możesz ustawić w BIOS opcję w boot manager 1st boot device- USB i wgrać sterowniki z pendrive ).

Tak to mi wygląda, ew. możliwa jeszcze awaria płyty instalacyjnej lub brudny napęd CD (albo sama płyta z instalatorem)

Najprawdopodobniej to masz racje, bo to jest nowy dysk SATA. Dziekuje za pomoc. To jakiego Windowsa Viste mi proponujesz? Basic czy premium , 62 czy 32BIT?

suchy1982 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Ja sądzę, że Vista Home Premium będzie lepszym wyborem. Jeśli chodzi o bity, to zależy ile masz RAM-u- jeśli 3 GB i mniej to 32 bity, jeśli 4 GB i więcej 64 bity. Pozdrawiam.

P.S.

Zanim zdecydujesz się na Vistę napisz jaki masz komputer.

suchy1982 , Pablo55 , wątpię, aby to było winą sterowników, ale chyba taniej jest przestawić jedną opcję w biosie niż kupować nowy system. Byłby inny komunikat i nie w połowie, a na początku instalacji. Tryb IDE, ewentualnie integracja sterowników, może pomóc, chociaż osobiście stawiam na uszkodzenie pamięci i proponuję ją sprawdzić, programem Memtest86+.

suchy1982 , wejdź do Biosu, odszukaj Integrated Peripherals i przestaw tam tryb SATA Mode z AHCI na IDE.

Natomiast w przypadku sterowników, wystarczy wejść na stronę producenta i ściągnąć je.