Problem z Windows 7 Starter - STRASZNIE MULI I NIE TYLKO

Witam.

Kupiłam od kolegi który wyjechał do Anglii HP Mini 210-1000. Jest tu zainstalowany Windows 7 Starter. Problem w tym że go strasznie muli… Co zrobić żeby go odmulić? Następna sprawa jest taka że gdzieś zgineło mi prawie 90 GB dysku…

Co zrobić żeby odmulić? Zainstalować czysty system.

elaossak , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ok. Chętnie zainstaluję. Tylko jak 46 latka bez chłopa mato zrobić? Skąd wziąć system? (Nie dostałam żadnych płyt)

Nazwa tematu poprawiona modzie :smiley:

Sprawdź, czy nie ma Recowery. Na razie zastosuj Odkurzacz z DP i JetClean też z DP. Gdy HP jest zamulony z powodu śmieci w systemie, to będzie OK. Gdy dalej będzie zamulony, to zastosuj darmowy Malwarebytes Antimalware i AdwCleaner z opcji delete.

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Użyj tego programu http://www.dobreprogramy.pl/SpaceSniffe … 37537.html i sprawdź który folder ile zajmuje.

Netbook to nie notebook czy stacjonarny. Jego zalety to: małe gabaryty i waga oraz długi czas pracy na baterii. I tu zalety się kończą. Wydajność i komfort pracy są na niskim poziomie i nawet reinstalacja systemu na czysto niewiele tu zmieni - tego typu sprzęt tak po prostu działa!

Rada kolegi Marcin1147 pozwoli uzyskać maksymalną możliwą wydajność (która i tak będzie zapewne niezadowalająca)ale operacja reinstalacji systemu na netbooku nawet dla średnio zaawansowanych użytkowników komputerów jest operacją niełatwą.

Łatwiejszy sposób to przywrócenie systemu do stanu fabrycznego z partycji recovery co nie daje niestety maksymalnej wydajności ze względu na dodatkowe oprogramowanie instalowane przez producenta sprzętu.

Obie powyższe operacje wiążą się z ryzykiem utraty danych - pamiętaj o wykonaniu kopii ważnych dokumentów, zdjęć czy filmów na jakiś pendrive albo dysk zewnętrzny bo zapewne zostaną bezpowrotnie utracone.

:roll:

Jest partycja o nazwie recovery. Co z nią zrobić?

Jest tam partycja recovery i z niej instaluje się czysty system, podczas startu biosu powinno pisać który klawisz powoduje wejście do niej.

Najczęściej jest to F12.

U mnie było więcej kłopotów - musiałem najpierw przez gparted aktywować partycję recovery.

Dane się zgrywają na 500 GB Transcend. Skoro mam 1 GB ramu to może da sie tak zrobić jak mam zrobione na stacjonarnym? Jest tam partycja która robi za pamięć czy coś w ten deseń… Tylko tam jest XP. Na Win 7 Starter też da się ją zrobić?

Z pamięci RAm nie zrobisz partycji, jeśli o to ci chodziło.

W sensie chciała byś mieć na jednej partycji system a na inne dane zdjęcia itp . Tak da się tak zrobić

Bosz… Nie. Pytam o to czy da się odciążyć ram kosztem dysku…

Da się odciążyć RAM jednak co to da, skoro zamiast na super-szybki RAM dane będą zapisywane na wolny HDD? Skutek będzie odwrotny od zamierzonego.

Akurat to się robi samoczynnie tak zwana pamięć wirtualna komputer sam przydziela daną część dysku . Ram to pamięć ulotna używana kiedy jej potrzeba

Toście mnie nie pocieszyli… :confused:

Czy jak przeinstaluję system z Recovery to zainstalują mi się te gówna od HP z powrotem?

Kiedyś stawiałem system na takim samym laptopie ale nie pamiętam czy instalowały się te wynalazki od HP a nawet jeśli tak to można je skasować

Przy jednym giga RAM, dużo się nie nawojuje. Ja po zastosowaniu ponad trzykrotnie zmniejszyłem ramożerność procesów stosując takie polskie coś: http://www.programosy.pl/program,ram-kontroler.html

Starter i tak więcej nie potrzebuje do tego jest to HP Mini , grać na nim się nie da , program do czyszczenia pamięci ram najlepsze iż sam z niej korzysta . Ja bym nie polecał

Panowie jaja jakieś… Uruchomiłam przez kliknięcie F12 Startup Repair. On już od 13 robi Attempting Repairs… To normalne że tak długo?