Problem...z wmiadap.exe..?

mam problem…od niedawna mi sie on pojawil…otoz…po wlaczeniu kompa przez ok 5minut jest wszystko dobrze…ale wlasnie po uplywie tego czasu…zaczyna mi sie mulic komp…wchodze wtedy w menedzer zadan…i widze ze na dostepna 1200kb pamieci mam ponad 1000 zajete…:/…patrze a tam plik wmiadap.exe zajmuje mi najwiecej pamieci i szumu…probuje zakonczyc proces wmiadap.exe… i nic…dopiero po ok 20min…plik ten sam sie wylacza…i wtedy na 1200 pamieci 350 mam zajete…i wszystko wraca do normy…mam hijackthisa…zrobilem loga…wywalilem co jest szkodliwe ale problem powtarza sie caly czas…POMOZCIE! !!

Przeczytaj to:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=37991

no i przeczytalem…no i co???jakos nie widze tam rozwiazana na moj problem:/…prosze o pomoc! !!

to jest ostatecznosc…nie chce tego robic:///nie ma innego sposobu zeby ■■■■■■■■■■ sie pozbyc…?:slight_smile:

Może programem:

jv16 PowerTools 2006 1.5.2 PL, albo tu LINK

no ok …ale…wlasciwie to ten plik wmiadap.exe to systemowy plik!!wiec jak go wypieprze to nie wiem czy system da rade:/

OTy-kosmos.JNJN

po pierwsze wmiadap.exe to nie jest plik systemowy, system będzie działał bez niego i nie zauważysz żadnej różnicy; po drugie upewnij się, ze nie jest to wirus - systemowy plik jest w folderze WBEM w system32

i ma 179 kb; wystarczy wyłączyć usługę wmi - instrumentacja

zarządzania windows w usługach, bo potrzebna jest raczej administratorowi grupy roboczej, domeny lub sieci, ale nie zwykłemu

użytkownikowi; może się zdarzyć, ze coś w konsoli zarządzania windows

nie będzie działać, ale system wtedy wyświetli ci, ze musisz uruchomić tę usługę; w ogóle plik ten odpowiedzialny jest za zarządzanie bibliotekami

wydajności, na których podstawie tworzy się dzienniki wydajności -

korzystałeś kiedyś albo chociaż widziałeś taki dziennik wydajnośći???

no wiec…ten wmiadap.exe rzeczywiscie znajduje sie w windows/win32 w wbemie no i nie ma 179 kb tylko 192kB:)…no wiec wracajac do dziennikow wydajnosci to ich nie widzialem i nie wiem o co w nich chodzi…wiec co mam poczynic drogi RIXXIE…bo chyba jestes moja ostatnia deska ratunku…od tygodnia juz po wlaczeniu kompa czekam z ok 5minut.az ta aplikacja wmiadap.exe sie pojawi w menedzerze zadan…po czym musze szybko go zakonczyc i wtedy jest spokoj…jesli tego od razu nie zrobie…to ten wmiadap.exe zaczyna mi robic pustoszenie…i wtedy juz za pozno jest na jego zakonczenie i dopiero po 20-30 min sam znika…czekam na odp.pozdro

najchętniej bym ci poradził, abyś przeszedł na vistę, bo tego pliku tam

nie ma, nie byłoby więc i problemu - musisz pamiętać, ze xp pro jak

sama nazwa wskazuje przeznaczony jest dla “profesjonalistów”, został

więc domyślnie wyposażony w narzędzia potrzebne zawodowcom

startujące wraz z systemem, żeby zaoszczędzić im fatygi szukania i

włączania itd; dla zwykłych użytkowników jest home, na którym

nie miałbyś podobnych problemów; ale jeśli nie stać cię jeszcze na vistę

to jedynym rozwiązanim, jak już napisałem, jest wyłączenie tej usługi

(wmi - instrumentacja zarządzania windows) -jedynym problemem

jest, jak zachowa się windows z SP2( z SP1 nie ma żadnego problemu-

u mnie jest wyłączona), bo usługą zależną od wmi jest na przykład zapora windows(ciekawe, jaki jest między nimi związek??) - musiałbyś

więc najpierw wyłączyć zaporę, potem wmi(zapora chyba da się wyłaczyć

w panelu sterowania); wmi możesz potem wyłączyć w usługach - kliknij

prawym na instrumentacja zarządzania itd, własciwości, zatrzymaj i

w typie uruchamiania wybierz wyłączona(jeśli wybierzesz ręczny będzie się bez przerwy włączać - zresztą możesz najpierw wybrać ręczny i sprawdzić, czy będzie się włączać); jeśli nie będzie można jej wyłączyć

(opcje będą wyszarzone) wpisz w uruchom regsvr32 -u wmisvc.dll ;

jeśli i to nie pomoże w uruchom cmd, a następnie w wierszu poleceń

net stop winmgmt; w ostateczności możesz w kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\winmgmt

zmienić wartość start na 4(wyłączona- prawym na start i modyfikuj itd)

usługa jest ci na pewno niepotrzebna(chyba, że używasz zapory),

ale za skutki jej wyłączenia nie ręczę, bo mam SP1, więc nie mogę

sprawdzić !!

wiec zrobilem tak:

wylaczylem zapore i wszedlem w msconfig pozniej w uslugi i wylaczym instrumentacje zarzadzania i zrobilem restart kompa…po wlaczeniu sie wyswiaetlilo mi sie okienko…cos tam o epower…cos tam cos tam…i zapytanie czy mam debugowac czy nie…nie wiem o co chodzi…te epower to chyba jest jakis moj programik od acera do panowania nad kompem…taka pierdolka chyba empowering technology to sie nazywa…no i …musze Ci napisac ze te wmiadap.exe nie wlacza sie juz…:D…wszedlem do msconfig i imstrmentacja jest zatrzymana…teraz napisz mi czy moge uruchomic na now a zapore?bo jak ja wylaczylem to ochrona avastu od razu mnie poinformowalal o jakims atacku…:confused: wiec prosze o odpowiedz…faktycznie mam xp home SP2 a mi sie wydaje ze Sp2 jest lepsze niz Sp1:)no ale…probowalem wejsc do zapory windowsa…to wyskoczylo zapytanie czy ma uruchomic zapore windows i udostepnianie polaczenia internetowego bo nibu ta usluga jest wylaczona…i co w zwiazku z tym?jak wlacze a usluge to od razu wmiadap.exe zacznie mi sie uruchamiac?to jest to samo tak? czekam na odzew pozdro

ciekawe, ze udało ci się ją wyłączyć (tę usługę), bo poniewczasie się dowiedziałem, że w SP2 został z nią zintegrowany ważny sterownik systemowy mssmbios.sys, który teoretycznie nie powinien się dać wyłączyć(niby startuje w trybie jądra), choć nie jest za bardzo potrzebny

(tworzy w pamięci specjalny bufor z informacjami o biosie i platformie sprzętowej komputera do wykorzystania przez instalujące się programy,

żeby polepszyć “kompatybilność”); zapory nie możesz włączyć, bo to usługa zależna od wmi, więc musiałbyś ją z powrotem włączyć - rozwiązaniem może być użycie jakiejś innej zapory, jest chyba kilka darmowych i powinieneś je łatwo znależć w sieci; co do udostępniania

połączenia to jeśli nie używasz to możesz wyłączyć; problem się skomplikował, bo nie wiedziałem, ze chodzi o laptop - być może ta usługa

(wmi) potrzebna jest temu programowi acera do właściwego funkcjonowania(a jak sugerowałaby nazwa jest od zarządzania i oszczędzania energii) - musisz po prostu sprawdzić, czy nie używa więcej

energii itd.