Problem z aktualizacją. System wpada w pętlę. Nie uruchamia się

Witam.

Po ostatniej aktualizacji system Windows 7 HP nie uruchamia się jak należy. Pojawia się komunikat o niepowodzeniu sprawdzenia aktualizacji, następuje “wycofanie zmian”, uruchomienie ponowne i… to samo. Wiem, że to wina M$, ale nie dotyka wszystkich komputerów. Próbowałem w trybie awaryjnym usunąć tę felerną aktualizację KB3033929, ale… otrzymuję komunikat, że usunięcie jest niemożliwe. Następnie, w komentarzach pod artykułem http://www.dobreprogramy.pl/Ostatnie-aktualizacje-dla-Windows-spowodowaly-kolejne-problemy,News,61645.html przeczytałem, że może przywracanie systemu pomoże. Spróbowałem i… teraz system nie uruchamia się nawet w trybie awaryjnym. Wyświetla się jedynie “Czekaj” i kręcące się kółko. Czy ktoś może jeszcze coś poradzić? Czy pomoże tylko Recovery? Błagam pomóżcie bez recovery :frowning: . Komputer, a w zasadzie Windows jest mi niezbędny do napisania pracy licencjackiej. Pilne. 

 

PS. Laptop z dual boot, drugi system (w zasadzie pierwszy, Windows używany tylko do pisania pracy licencjackiej) to Antergos (ArchLinux). Proszę o wskazówki bez usuwania tego systemu.

http://www.download.net.pl/aktualizacja-kb3033929-powoduje-restart-windows-7-jak-ja-wylaczyc/n/6054/

Dzięki za odpowiedź, ale…

 Tak więc chyba się to nie sprawdzi…

Masz jakiegoś linuxa u siebie? Może pomiń gruba. Masz starsze punkty przywracania próbowałeś kilku czy tylko jeden?

Primo: Mam Linuksa, o czym napisałem w pierwszym poście.

Secundo: Nie widzę w BIOS-ie takowej opcji, umożliwiającej pominięcie GRUB-a.

Tertio: Mam więcej punktów, w zasadzie miałem, ale teraz nawet awaryjny się nie uruchamia, o czym zresztą też pisałem w pierwszym poście.

A próba przywrócenia system z  restore za pomocą  linuxa- próbowałeś  tego?

Tak dla  przypomnienia jak jak się  to robiło :

Z linucha wchodzisz na  dysk z Windowsem  tam

 C:\System Volume Information  

-Restore {02D5E7F7-1A6E-44-AD-8A95-2E79E22ADCA09}

Folder RP z  datą utworzenia sprzed  aktualizacji

Snapshot

I kopiujesz 

REGISTRY_USER_.DEFAULT

Należy przywrócić oryginalny bootloader Windowsa (= problem z uruchomieniem Linuxa) i przyjąć raz na zawsze do wiadomości , że taka instalacja Windowsa i Linuxa (GRUB niezgodny z Secure Boot) oznacza tylko jedno : k ł o p o t y na własne życzenie , a nie zrzucać winę na Microsoft. Słowem : płacz nad rozlanym mlekiem , “bicie piany” i nic więcej . Osobiście uważam , że osoby takie spotkała “zasłużona kara” . 

A post was split to a new topic: Problem z aktualizacją Windows 7