Problem z dźwiękiem słuchawek i głośników. Windows 7 / Działa tylko lewy głośnik i to bardzo cicho

Dzień dobry/dobry wieczór.

Od tygodnia walczę z problemem dźwięku w słuchawkach i głośnikach.

Wszystko wskazuje na to że nawaliła ci karta dźwiękowa zintegrowana na płycie głównej, jest to raczej rzadko spotykane.

Jaki masz zasilacz, nie jest to jakiś szajs z czarnej listy (podaj model i nazwę producenta)?

Bo jedyna możliwa przyczyna jaka mi przychodzi na myśl (poza uszkodzeniem mechanicznym płyty lub zwarciem spowodowanym przez coś metalowego np. śrubkę która gdzieś tam wpadła) to uszkodzenie jej przez zasilacz.

Możesz jeszcze spróbować czy coś da dokładne wyczyszczenie płyty głównej z kurzu.

PS: raport Everesta jest dla nas niedostępny, no chyba że podasz nam swoje hasło do chomika (bo żąda on hasła do twojego konta) :wink:

Zasilacz był wymieniany w 2011 roku z zasilacza  Codegen 300W na któryś z wyrobów Enermaxa. Teraz nie pamiętam modelu, a jeśli komputer i tak musi być serwisowany nie chcę tracić czasu. Nie mniej dziękuje za  pomoc, poczekam jeszcze trochę czasu - może ktoś będzie miał jakiś inny pomysł. Kłaniam się nisko i jeszcze raz przesyłam raport z Everesta.

 

Jeszcze raz Everest.

Enermax jest jedną z rekomendowanych marek więc wątpię aby to on był przyczyną uszkodzenia (niestety nadal wszystko na to wskazuje że wina jest po stronie samej płyty głównej) jednak ten wcześniejszy Codegen jest na czarnej liście więc możliwe że jeszcze przed wymianą zdążył już dokonać zniszczeń które teraz zaczęły dawać o sobie znać.

Mimo to zalecam przeczyścić komputer (ja to robię delikatnie miękkim pędzelkiem), odrobina kurzu potrafi powodować różne problemy (nawet potrafi unieruchomić komputer) a wyczyszczenie potrafi zdziałać cuda.

Płyta główna wyczyszczona, problem trwa dalej. Jestem przekonany, że trafiłeś z diagnozą już na początku.