Problem z firefox na Mandriva07

Witam. Mam problem z firefoxem na mandrivie. Problem polega na tym ze przy włączeniu firefoxa nie chce mi wejść na żadną stronę. Niby próbuje ale za żadne skarby nie może. Jak pewnie wiecie jestem nowy w tej dziedzinie i prosze o tlumaczenie jak do dziecka.

PS.do moderatorow forum. Bledy ortograficzne poprawie jak bedzie mi dzialala Mozilla :slight_smile:

//edit

Poprawiłem Twój post, ale błędów było naprawdę dużo. Co z tego, że nie działa Ci mozilla? Zawsze możesz przeczytać swojego posta 3 razy za nim go wyślesz, oraz sprawdzić pisownię danego słowa np. w słowniku :slight_smile:

Kaka’

A jaki błąd wyskakuje?

A internet działa?

Tk internet dziala, pisze teraz dzieki Konquerowi a bledy nie wyskakuja. Po prostu zadna strona mi sie nie wczytuje.

//edit

Poprawiłem błędy ort. i styl.

Kaka’

Spróbuj zaktualizowć liska.

Usunąć konfigurację…

Ale jak to zrobić ??

no nie wiem jak w mandrivie…

urpmi firefox?

na komedach sie nie znam :x mandrive mam od 4 h jestem z niej bardzo zadowolony gdyby nie da małe problemy

1.Firefox nie otwiera stron

2.za każdym razem muszę ustawiać od nowa rozdzielczość bo i wcina mały kawałek ekranu za każdym razem inny

a tak w ogóle jak tylko naprawie te 2 błędy przerzucam sie na Mandrive

i dodam jeszcze ze nie wiem jak zaktualizować mandrve :oops: bardzo proszę o pomoc

otworz konsole, wpisz su a nastepnie hasło (hasło nie pojawi się) i wpisz

urpme firefox

<= to usunie firefoxa z kompa a tera odsyłam do skryptu który pozwoli Tobie zainstalować liska z java flashem itd. :smiley: http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=116844 jak cos to pisz w tym temacie ;] odpowiem jak będę potrafił a co do tego ekranu to jaką masz kartę graficzną ? aby zaktualizować mandrive to trzeba miec skonfigurowane rpm : TUTAJ OPISa później to skonfigurowaniu rpm-ów to w konsoli jako root (wpisujesz w konsoli su a następnie hasło) a następnie

urpmi --auto-select

Mam GeForce 7300 GT

przydałyby mi sie jeszcze jakieś porady…mogę cię męczyć na PW :slight_smile:

aha by zaktualizować FireFoxa musisz mieć już skonfigurowane rpm

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 19:03

http://jakilinux.org/linux/mandriva/xgl … 2007-free/ tu masz opis instalacji sterowników do GeForce, a co do pomęczenia na PW to ja zbyt dużo nie wiem :smiley: mam mandrive od 1 tyg.

O Boże zaczyna sie :x lista poleceń myślałem za w Mandrivie od tego ucieknę :?

Chyba we wszystkich linuxach są “komendy”. Nie bój żaby, mnie też to przerażało, a teraz to powiem jednym słowem - banał ;]

:x poszukam jakiejś listy ze wszystkimi potrzebnymi komendami :oops:

a wiesz może co sie dzieje z moim monitorem?

u mnie było przesunięcie ekranu przez to ze nie miałem zainstalowanych sterowników ;] z 2 cm był za bardzo w prawo. Po instalacji sterowników wróciło do “normalności”

Ja mam tak samo :))

jak wszystko skończysz to napisz, jak ci poszło.

Z Mozilla wygrałem po ciężkich bojach i zaopatrzeniu sie w tabletki uspokajające :smiley: ale grafikę to może jutro póki jestem spokojny xD

iRUKA nie ma czegoś takiego jak

tylko Firefox :wink: ( w skrócie FF )

max8 , jak juz się czepiamy, to oficjalny skrót to Fx, a nie FF :wink:

iRUKA , na forum używam polskich znaków, więc proszę edytować swoje posty i poprawić co trzeba.