Problem z GTX 260 - wyłącza się na wysokich ustawieniach

Witam,

w końcu stałem się posiadaczem 260 GTXa ZOTAC’a i na starcie pojawiły się problemy z wyłączaniem się komputera w wysokich ustawieniach.

Mój komputer:

4GB RAM

AMD Phenom II X4 955

Zasilacz 500W MODECOM (Przypadkiem tutaj nie leży błąd?)

No i nieszczęsny GTX 260.

Temperatury:

http://scr.hu/0q9u/18unz

Problem polega na tym, że testowane przeze mnie gry - NFS The Run / World, TDU2 działają dobrze, ale na niskich ustawieniach/rozdzielczościach poniżej 1280 x xxx. Po ustawieniu na FullHD i max detale komputer nagle się wyłącza tak jakby brakowało mu mocy, nie wiem. Czasami nie wyłączy się od razu, bo po 3-4 sekundach.

PC wyłączyłem na noc, aby rano sprawdzić ten problem na “zimnym” komputerze i jest dokładnie to samo.

W czym leży problem? Źle podłączona karta? W zasilaczu miałem jeden 6pin i do karty dostałem 2x 6pin. 6pin z zasilacza podłączyłem do karty i jeden z tych których dostałem do karty podpiąłem pod drugie gniazdo a molexy(?) podczepiłem do tej samej linii. Czy może problem z zasilaczem? Czytałem, że ludzie używają Modecomy z GTXami ale może nie FullHD?

Liczę na jakąś pomoc :).

Miałem ten sam problem ale z GTX280, kiedy grafika chodziła na maksymalnych obrotach komputer zawieszał się. Okazało się że jedna z linii zasilacza nie dostarcza wystarczającej ilości mocy. Zmieniłem na inną wtyczkę i problem znikną. Moim zdaniem posiadasz za mały zasilacz do twojej karty. Ja mam 620W zasilacz i też miałem problemy. Zobacz na innym mocniejszym zasilaczu czy występuje też ten problem.

Możesz spróbować na innym zasilaczu, bo Modecomy potrafią różne dziwne rzeczy robić, jeśli masz dostęp, bo w ciemno nie ma co kupować.

Problem rozwiązany!

Poprzednio miałem modecom feel 2 i zamieniłem go na markowego 500Watowca - wszystko świetnie śmiga :slight_smile: