Problem z hasłem i zarządzaniem kontami

Witam mam taki problem:

Miałem hasło do systemu windows 8 założyłem je dawno, chciałem je usunąć ponieważ denerwowało mnie logowanie z wpisywaniem hasła. Postanowiłem je usunąć zrobiłem to tak: http://www.komputerpc.pl/porady/index.php?key=rozwin&id=58 

Z góry dziękuję!

Skoro już popsułeś… Jeśli nie pasuje Ci reinstalacja systemu, to możesz spróbować użyć tego:

Wersje testowana przeze mnie na XP, Vista, 7: https://onedrive.live.com/redir?resid=1B9EC8947ED5A279!12636&authkey=!ALkIQOMg_me6Rv4&ithint=file%2c.iso

Nowa wersja ze strony: http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

Nie dam głowy, że działa na W8, ale działało na wszystkich poprzednich systemach. Trzeba wypalić płytkę, a potem uruchomić z niej komputer. Zapyta Cię, co chcesz zrobić. Chyba najlepszą opcją będzie nadanie praw administratorskich użytkownikowi.Sam program przeprowadzi Cię w krokach przez proces i nie powinieneś mieć z tym problemów(pomyśleć trzeba tylko jak się wskazuje partycję na której jest windows). Trzeba też pamiętać, żeby na końcu wybrać zapisanie zmian na dysku.

Od razu mówię, że jest to opcja bardzo radykalna i nie obiecuję efektów, ani tego, że nie popsuje systemu(to program eksperymentalny, choć mi nigdy nic nie popsuł, a używałem go wiele razy. Przydaje sie także do naprawiania rejestru gdy windows nie wstaje). Dodatkowo na XP przykładowo nadaje prawa administratorskie permanentnie(nie da się ich odebrać z poziomu windows - choć system potwierdza taką operację, nadal konto ma uprawnienia)

EDIT: W najnowszej wersji z oficjalnej strony system Windwos 8 i 8.1 firugują na liście wspieranych systemów, więc nie będzie problemów z kompatybilnością o ile pobierzesz plik z oficjalnej strony. Nie wiem, jednak, co w ostatnich latach zmienili w interfejsie i jak aktualnie przebiega proces usuwania hasła/nadawania praw

No tak, a nawet jeśli źle to proszę o pomoc ponieważ nic nie mogę robić nawet wpadłem na pomysł na stworzenie konta nr 2 i tam dac administratora no i wiadomo potem co i jak ale tak nie mogę …

Chciał bym ci dodać że gdy wejdę w Panel sterowania\Konta i Bezpieczeństwo rodzinne\Konta użytkowników i chciał bym zmienić typ swojego konta to gdy to nacisnę wyświetla mi się kontrola urzytkownika i mam wpisać hasło, hasło znam ale nie wyświetla mi się okno do wpisania hasła [sądzę że leży problem w tym że nie mam praw administratora]

Może prosi Cię o hasło administratora, a nie Twoje? Spróbuj zostawić pole puste, chociaż jak dla mnie to się nie może udać. Uruchom też komputer w trybie awaryjnym(W Winows 8 w wysuwanym pasku u boku ustawienia -> zasilanie -> I z przytrzymanym shiftem uruchom ponownie) i spróbuj ponownie w ten sam sposób.

Właśnie do tego służy ten program - do nadania praw administratora gdy bez niego nie jest to możliwe. Z tego co właśnie wyczytałem, aktualna wersja nie jest już eksperymentalna, tylko stabilna, więc niczego nie popsuje. Inną opcją jest reinstal systemu.

Ok wielkie dzięki mam nadzieje że.

Co do konta to zauważyłem że moje konto jest “gościem” Prawie nic nie mogę robić w konsolce a co do pozostawienia pola pustego to cohdzi ci o o okno przy logowaniu czy przy kontroli urzytkownika? Zaraz spróbuje uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

A co do tego programu mam go pobrać i wrzucić na płytkę ? i przy uruchamianiu systemu mam ją włorzyć do napędu cd ? tak ?

Hmmm… Odświeżenie raczej nie, ale poza odświeżeniem powinna obok być też opcja przywracania stanu komputera. Poznasz po nazwie. I po kliknięciu kazdej zawsze jest jeszcze jej opis.

Jak już jesteś w tym menu co znalazłeś odświeżanie to Rozwiąż problemy->Opcje zaawansowane - interesuje Cię pierwsza i szósta opcja. Pierwsza to przywracanie, w ostatniej jest tryb awaryjny. Jeśli w awaryjnym nie uda Ci się zalogować na jakieś konto administratora i wszystko naprawić to albo przywracanie(ale ono chyba też wymaga administratora), albo ta płytka. Pobierasz z sekcji download http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/ obraz CD release. Otwierasz zipa, w środku masz plik iso. Przekopiuj go gdzieś np na pulpit(byle poza plik zip) i kliknij prawym klawiszem i wybierz opcję nagraj da dysk. Płyta CD lub DVD będzie ok. Przy uruchamianiu w zależności ok komputera powinieneś wciskać F11, F2 lub czasami jeszcze inny przycisk i wybrać uruchamianie z płyty(zanim system zacznie się ładować powinien wyswietlić np “click F11 to select boot device”). Jeśli masz secureboot, musisz go wyłączyć w ustawieniach uefi(wciskasz Delete aż się pojawi menu podobnie jak wyżej F11 jeszcze zanim komputer zacznie uruchamiać windowsa)

Jak już uruchomisz to co jest na tej płytce, nadaj uprawnienia administratora dla konta, do którego masz dostęp i znajdź opcję zapisania zmian(nie wyłączj komputera dopóki nie zapiszesz)

Witam znów chciał bym wrócić do tego problemu ponieważ zgrałem sobie na płytkę program który mi podano wcześniej i podczas uruchamiania systemu włożyłem płytkę do napędu i nacisnełem f2 i f11 i uruchomił mi się panel systemu z płytki ale nie ogarniam tego z tego co widzę wiem że ta płytka może mi pomóc lecz nie wiem jak jej użyć jest tam wszystko po angielsku ogarniam w 40% ang lecz nie do końca i nie wiem co mam robić można by mi jakoś pomóc z tym ( nie z nauką angielskiego tylko z programem ) Proszę o szybką pomoc !

Przecież tam nie ma nic trudnego w tym angielskim… Program zadaje kilka prostych pytań. Odpowiada się wpisując np y (czyli yes), n (czyli no), albo numerkiem opcji.

Niestety u mnie próba odpalenia programu z pendrive kończy się kernelpanic’iem, a płyty nie mam żadnej na stanie, na szybko zainstalowałem więc w wirtualnej maszynie XP(od dawna miałem to zrobić - w końcu będzie się dało grać w stare gry :smiley: Zainstalował się w jakies 2 minuty :slight_smile: )

 

Zanim przystąpisz do pracy, jesli masz na dysku wiecej niż jedną patycję, sprawdź jaką wielkosć ma ta z windowsem. Najlepiej zapisz sobie gdzieś(lub wydrukuj) to co zapisałem w tym poście.

 

Tak więc stworzyłem konto, które nie ma uprawnień administratora. Będę je nadawał.

  1. Na pierwsze pytanie boot: odpowiadasz klikając enter.

  2. Pierwsze sensowne pytanie: "Please select partition by number or … " U mnie dysku jest tylko jedna partycja. Jeśli ty masz dwie lub więcej to musisz się zorientowć która to. Odpowiedz numerkiem partycji na której jest windows(program wypisze partycje z numerkami i obok nich poda dane w tym wielkość partycji). Ja jako że mam jedną odpowiadam jej numerkiem (1)

  3. Kolejne pytanie: Select which part of registry to load(…). Odpowiadamy numerkiem 1 czyli “Password reset [sam]” Czyli korzystamy z cześci systemu odpowiedzialnej za edycję kont użytkowników

  4. Kolejne pytanie prawie to samo. Znowu odpowiadamy numerkiem 1 czyli “Edit user data and password”

  5. Trudniejsze pytanie, bo odpowiedź kodem :slight_smile: Szukasz nazwy użytkownika, którego dane chcesz zmienić. Po jego lewej stronie będzie kod, np 01f4. Wpisujesz go i zatwierdzasz enterem

  6. Ostatnie - proste pytanie - co chcemy zrobić z użytkownikiem. Odpowiadamy numerkiem 3 - Promote user(make an administrator)

  7. Pytanie czy na pewno chcemy do zrobić “Do it?” Odpowiadamy “y” czyli yes

8 Otrzymujemy komunikat “promotion done!” i ponownie mamy wybór co zrobić z uzytkownikiem. Jako że wykonaluiśmy zadanie, możemy wpisać “q” czyli wyjście

  1. Kolejny powrót. Jeszcze raz wpisujemy q czyli wyjście

  2. Najważniejsze zapisanie zmian. “Step four - writing back changes About to write files back Do it?” Odpowiadamy oczywiście y czyli yes

11 KONIEC :smiley: Wita nas napis EDIT COMPLETE. Ostatnie pytanie czy uruchomić program od nowa. Oczywiście n (nie). Koniec. Restartujesz komputer alt+ctrl+delete

 

Mam nadzieję, że uda Ci się naprawić :slight_smile:

 

Oczywiście program ma wiele innych opcji, więc polecam wszystkim, którzy chcieliby naprawić padniętego windowsa, albo zyskać uprawnienia administratorskie. Mamy także edytor rejestru, możliwość zmiany hasła użytkownika, albo usunięcia go(tej opcji akurat raz próbowałem i nie zadziałała) i kilka innych ficzerów, które mogą uratować nasz system.

 

EDIT: Ważne, zapomniałem wspomnieć. Jeśli za bardzo popsułeś konto(choć nie przewiduję tego, bo systemu mozesz nadal używać) to może się zdarzyć, że program go nie wykryje. Wybierz wtedy konto Administrator i potem przy wyborze co zrobić z kontem opcję 2 - odblokowanie/aktywację konta. Dalej postępuj tak jak wyżej. Po zalogowaniiu do windows będziesz miał opcję zalogowania na konto Administrator. Jeśli nie, możesz uruchomić komputer w trybe awaryjnym i wtedy będzie. Oryginalnym pomysłem(który działa) jest aktywacja i nadanie uprawnień kontu “gość” :wink:

Widzę że się rzeczywiście znasz ale tu jest problem wkładam tą płytę do napędu i klikam F2 LUB F11 i wyskakuje mi okno lecz to okno chyba nie dotyczy tej płyty czyli to jest zwykła konfiguracja systemu (po prostu to co ja włączyłem jest w systemie a nie włączyłem tego z płyty) Wiem pewnie to męczy te moje pytania i problemy lecz za bardzo wszystkiego nie ogarniam.

No tak, uruchomienie systemu z płyty jest najważniejsze :wink: A już sie cieszyłem, że się uda szybko. Skoro wchodzi Ci do biosu, to raczej przez F2, niż F11. Bios jest niestety inny na każdym komputerze, więc nie podpowiem Ci gdzie wejść. Podczas uruchamiania systemu powinieneś jeszcze mieć ekran, na którym Ci pokazuje logo jakiejś firmy, a pod nim napisy. Na pewno jest tam “press … to select boot device”, albo coś takiego. Powinno tam być F10/F11/F12(własciwie to chyba najczęściej F12) I to powinno wyświetlić menu wyboru z czego ma być uruchamiany system(w naszym wypadku z CD/DVD). Jak nie, to w biosie(tam, gdzie się już dostałeś) powinno być też ukryte Boot device priority(np. w advanced settings na moim starym pececie, lub na wierzchu jak w moim nowym) gdzie wybierasz gdzie po kolei komputer ma szukać systemów. Płytę trzeba umieścić na pierwszym miejscu. Bez tego… to właściwie nawet windowsa nie zainstalujesz od nowa.

Przy okazji - Możesz podać model komputera/płyty głównej?