Problem z instalacją Windows 10 na czysto - co zrobić

Witam

Skontaktuj się z pomocą techniczną MS.

Nie wpisuj żadnego klucza,  tylko go pomiń. Aktywuje się za jakiś czas.

a za jakiś czas to skąd weźnie klucz skoro go pominę? Ja nie mam klucza w BIOSie tylko sklepowy system kupowany oddzielnie.

Start > Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Resetuj ustawienia komputera

Nie trzeba żadnych płyt, a sam mechanizm (niejako czystej instalacji) wprowadzono już w Win 8.

a więc tak kontaktowałem się z MS mają pomóc przy aktywacji obecnie jestem w pracy więc nic nie zrobię ale opiszę potem co i jak dla potomnych @JeyJey

 

Znam ten sposób ale to jest proteza… będę chciał wymienić dysk albo dokonam zmian w sprzęcie wymagających aktywacji i będę się bujał z… niczym nie nie, skoro MS udostępnia czyste obrazy to niech da możliwość ich instalacji finito.

Nie będziesz się bujał, aktywacja jest przypisywana do konta live (które warto założyć), dlatego kluczowa jest pierwsza instalacja Win 10, którą należy wykonać jako uaktualnienie poprzedniego systemu. Po postawieniu w przyszłości systemu na czysto (z DVD/pena) wystarczy się zalogować na swoje konto i Win 10 powinien się aktywować.

Może coś się zmieni w tej materii, może MS zacznie takim osobom, które zarezerwowały sobie uaktualnienie wysyłać klucze, nie wiem.

Tylko, że ja właśnie napisałęm, że upgrade zrobiłem jak się należy ale zaraz potem gdy chciałem zrobić clean install system się nie aktywował inna sprawa, że ja nie logowałem się na konto MS bo preferuję konto lokalne, czy to tu może być problem?

Tak tu jest problem. Po wykonanej aktualizacji z poprzedniego windowsa do windows 10 powinieneś się zalogować do konta MS. Wtedy w koncie MS jest zapisany Twój komputer z informacją o dokonanej aktualizacji.

 

(Bo tak na chłopski rozum, mija rok, pada dysk z systemem, to skąd MS ma wiedzieć, że masz prawo do bezpłatnej aktualizacji? Odpowiedź: konto MS)

 

Jeśli ktoś po aktualizacji do windows 10 nie zalogował się do konta MS - aktywacja po usunięciu partycji nie będzie możliwa.

 

Uruchamiasz instalacje z ISO/Pena po starcie kompa i podczas instalacji usuwasz partycje systemowe utworzone wcześniej przez poprzednią wersje windowsa jak i przez windows 10 (windows 10 przy aktualizacji tworzy jedną dodatkową partycję Odzyskiwania). Podczas instalacji pomijasz podanie klucza, tak jak i po instalacji. Tym samym nie podajemy klucza z poprzedniego windowsa itp.

 

Po zainstalowaniu windows 10 w systemie masz domyślny klucz generic (taki sam jak przy aktualizacji) jednakże przy próbie aktywacji dostaniesz komunikat, że klucz został zablokowany. I jest to prawda bo klucz został zablokowany dla Insiderów. Ale jeśli po chwili zalogujesz się do konta MS, system dostanie informacje, że jesteś upoważniony do aktywacji i ta aktywacja nastąpi.

 

Sprawdzone osobiście przeze mnie. Mam zrobionego czyściocha na win 10, po uprzedniej aktualizacji z win 8.1 pro mc.

U mnie nie działa. Na początku zaktualizowałem W8.1 do W10 i system został aktywowany. Oczywiście zalogowałem się przedtem do konta MS. Zrobiłem czystą instalację pomijając wpisywanie klucza i teraz po zalogowaniu do konta MS dalej mam system nie został aktywowany. Podany klucz nie działa i brak przycisku aktywacji. W ogóle z Windows 10 i moim kontem są jakieś jaja. Co każde uruchomienie komputera prosi mnie o potwierdzenie tożsamości (weryfikację konta), można tak do śmierci, a i tak po restarcie znowu konto nie jest zweryfikowane.

Podobnie u mnie. Zaktualizowałe z Win 8.1. Był aktywowany. Logowałem się nakonto windowsa /znalazłem DELL z Windows 10 pro. Po czystej instalacji brak aktywacji. Co z tym zrobić. Pozdrawiam.