Problem z lokalizacją GPS w Ingress i Pokemon GO

Mam telefon Prestigio Muze A5 z systemem android 5.1 lilopop. Nie mam żadnych problemów jeśli łączę się z domowym WI FI, jednak gdy próbuję połączyć się poprzez internet komórkowy to często tracę sygnał GPS, oprócz tego widzę po ikonce, że internet wysyła mało danych lub w ogóle, chociaż aplikacje nie pokazują błędu po tej stronie, ale nie da się surfować po necie. Generalnie w mojej okolicy jest tragiczny zasięg sieci, ale na otwartym terenie, też mam problem z GPS. Jeśli pogoda jest bezchmurna to mogę pograć, z tym że Ingress lepiej łapie sygnał od Pokemon. Mam pytanie, czy pogoda wpływa na odbiór GPS? Czy to wina niedorobionych gier czy telefonu czy może zasięgu? Google maps chodzą ok. Często gry zawieszają się na ostatniej lokalizacji, pomimo że jestem 7 km dalej. Najczęściej mam problem z GPSem i netem, gdy wyświetla się ikonka karty SIM ze znakiem zapytania (obok zegara). Mam przycinaną w serwisie kartę sim. Proszę o pomoc jak poradzić sobie z GPS? Na 10 logowań do gier łapie satelitę jeden raz. 

Sporo gier ma problemy z lokalizacją, u mnie na huawei p8 tez się to zdarza. Możesz albo z tym życ albo doinstalować jakiś booster gps. Mi kiedyś przy samsungu s3 mini pomoglo…