Problem z monitorem? - częste wyłączanie

Witam, mam problem sam do konca nie wiem z czym, moj monitor podczas grania w gry wylacza sie, w zaleznosci od wymagan gry jest to wylaczenie sie na 5 sek i ponowne wlaczenie, lub po prostu musze wcisnac ctrl+alt+del ~> menadzer zadan i dopiero gra sie wlacza, dzieje sie tak zarowno na monitorze oraz telewizorze… komputer niedawno wrocil ze sklepu (pro-line), gdzie byl sprawdzany i podobno wszystko z nim wporzadku, jest wgrane najnowsze oprogramowanie do karty graficznej, plyty glownej i wgl do wszystkiego. Karta graficzna sie nie grzeje, podczas grania ma +/- 80 stopni (podczas normalnej pracy w windowsie 60) ale to miesci sie jeszcze w normie, komp byl czyszczony z wszelakiego kurzu, dlatego jego zaleganie wykluczam… zwykle moge pograc z 30 min a potem wylaczanie jest coraz czestsze. Nie wiem czy to moze miec jakies znaczenie ale wczesniej mialem wirusy w pamieci operacyjnej (chyba dosc sporo bo w eset online podalo tylko ze jest ich wiele, nie bylo dokladnej liczby) aczkolwiek po formacie jest juz w porzadku z wirusami a problem z wylaczaniem sie monitora dalej sie powtarza.

parametry kompa:

procek - i3 CPU 530 2.93GHz

grafa - geforce gtx 260 896mb

4gb ramu

plyta glowna - gigabyte p55 ud3

windows 7 32-bit

zasilacz - ocz stealthxstream 500W

z gory dzieki za pomoc a jesli o czegos nie napisalem chetnie dopisze :slight_smile:

Trzeba monitor sprawdzić na innym kompie lub do kompa podłączyć inny monitor.

W jego menu zresetuj go do ustawień fabrycznych i ustaw ponownie - instrukcja do monitora i czytaj.

pisalem ze podlaczylem telewizor i dzieje mi sie to samo takze watpie ze to o monitor chodzi, sam nie wiem bo rzekomo wszystko sprawne a problem wystepuje…

No to problem raczej karty grafiki lub zasilacza ??? (choć porządny ). Ale podłącz inny monitor i sprawdź - najlepiej przez złącze DVI. Zmień również wersję sterownika karty grafiki - wcześniej obecny dokładnie odinstaluj i zrób porządek w systemie.

A karta grafiki ma chłodzenie pasywne, czy aktywne ?