Problem z nową kartą?

Siema.

Kupiłem nową kartę gigabyte geforce gt220. Kiedy już ją zamontowałem, odpaliłem komputer. Zainstalowałem najpierw sterowniki z płyty, a potem pobrałem najnowsze ze strony nvidia.

Teraz kiedy włączam komputer, kiedy ładuje się system ( ten czarny ekran w 7 i pozniej przylatuje ten znaczek) to wtedy kiedy sie pojawia kropka czerwona i zielona chyba to wtedy sie zacina, ale po chwili normalnie się włącza. Chodzi mi tylko o ten moment, że się zacina, dlaczego ?

Zaczęło się to dziać po włożeniu nowej karty. Na starej karcie się tak nie działo, dlatego napisałem" problem z nową kartą"

Jak sądzicie, od czego to może być ?

jaki masz zasilacz???

Misiek1227 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Skoro się normalnie włącza, to w czym problem?

Gry działają? Nie ma artefaktów?

Przed wyjęciem starej karty należało odinstalować jej sterowniki i oprogramowanie. Po włożeniu nowej i uruchomieniu komputera należy instalować tylko jedną (najlepiej najnowszą) wersję sterowników do karty. Przy zmianie wersji na wyższą należy również odinstalować poprzednią wersję. Nie należy sterowników nadpisywać.

Od wersji 9.10 instaluje nowsze catalysty bez odinstalowywania poprzednich i do tej pory żadnego problemu nie miałem, podejrzewam że na nvidii też problemów nie będzie. To już nie czasy sypiącego się win98.

Nie wiem dokładnie jak jest w ATI/AMD, ale Nvidia sprawdza przed instalacją danego pakietu (instalator to robi) jakie oprogramowanie Nvidia jest zainstalowane w systemie i najczęściej jeśli nie odinstaluje się starej wersji to ów instalator zgłasza problemy. Często też napotyka się na spadki wydajności w przypadku nadpisywania wersji sterowników.

Jakoś nie chcę mi się w to wierzyć bo kiedyś miałem 9600gt, i również z updatem nie miałem problemów, odpalałem instalator, “dalej”, “dalej”, “dalej” i wszystko było ok.

Chociaż ostatnio zauważyłem że nvidia ma nowy instalator :stuck_out_tongue: