Problem z odwrócony dźwiękiem (CMI 8738)

Witam ! Od dłuższego czasu szukam rozwiązania mojego problemu… Mianowicie - Posiadam słuchawki EASY TOUCH ET - 37

i kartę dźwiękową C-Media 8738.

Mój problem polega na tym, że gdy podłącze jakiekolwiek słuchawki, dźwięk jest odwrócony.

To znaczy - Dźwięk który powinien był być w prawej słuchawce jest w lewej… I na odwrót.

Na innych kompach jest normalne…

Mam nadzieję , że ktoś mi nareszcie pomoże…

Pozdrawiam, Eye.

Sprawdź z kartą u kolegi czy to samo.

To znaczy? Wziąć ją do kolegi, i na jego pc’ecie sprawdzić?

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 14:54 został dopisany post przez Eye16

Chyba nikt mi już nie pomoże… Może jakiś program do zamiany kanałów? (Ofc w czasie rzeczywistym… żebym w grach słyszał normalnie)

problem występuje tylko na słuchawkach czy i na głośnikach?

Tylko słuchawki

Erghm, pogrzeb w ustawieniach karty. A jak nie pomoże to weź ją do kolegi i zobacz czy na Twojej karcie i słuchawkach to samo. Obstawiam, że tak.

Edit.

Poszukałem w Googlach i dowiedziałem się, że nie tylko ty masz odwrócone kanały. Na jednym forum pisano o przelutowaniu kabli do mini jacka.

To nie na moje możliwości : / , ile chcą za to w serwisie? Wie ktoś może?

Nie wiem, ale wątpie że wezmą 15 zł. :smiley: Co to za sztuka rozciąć kabel i zamienić miejscami, potem izolacją i tyle. Ale nie wiem czy działa ten sposób. Pogrzeb mówie w ustawianiach. Bo jak dla mnie to masz odwrócone kanały na karcie.

Grzebię i nic z tego nie wynika… Nie mam opcji ‘reverse stereo’ … Robie co mogę…

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 11:32 został dopisany post przez Eye16

refresz

A spróbuj zainstalować najnowsze stery. I dopiero wtedy zobaczyć.

Instalowałem już różne - to samo. C- Media ssie… Ehh

Wyjmij ją i sprzedaj. Zostań na zintegrowanej.

Zintegrowana ma zryte wejście mini jacka… Taki mój fart… Chyba muszę pomyśleć nad nową dźwiękówką.

Zryte? Sprzedaj tą kartę i kup coś lepszego.

Ta będzie dobra o ile się nie mylę.

http://www.allegro.pl/item368511545_creative_sound_blaster_audigy_7_1_eax_se_jakosc_.html