Problem z okazyjnie kupionym dyskiem twardym

Witajcie. Zakupiłem ostatnio na znanym serwisie aukcyjnym dysk twardy WD 640GB “BLUE”. Dysk kupiłem jako nie sprawdzony. Po podłączeniu go do komputera jest normalnie rozpoznawany, wszystko wydaje się być ok lecz nie daje się go sformatować :frowning: Próbowałem z pozycji windows jak i instalatora i niestety w windowsie otrzymuje komunikat “System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania” a przez instalator kod błędu [0x80070057]. Jak myślicie czy już dysk nadaje się na zwałkę? Z ciekawości zrobiłem mu test programem HDD Tune i brak jest bad sektorów itp. A i jeszcze jedno. Kumpel dał mi wydrukowany poradnik do naprawy logicznych badów wraz z programem MHDD lecz on używał go z dyskami ATA i nie wiem czy jest sens się w to bawić gdyż mój dysk jest SATA ale nie mam też pewności czy ma to jakieś znaczenie. Proszę o pomoc.

Potrzebny odczyt ze SMART dysku i najlepiej użyj narzędzia producenta dysku, wyzeruj go i dopiero sprawdź.

najlepiej zdejmij z niego partycje i załóż nową, przy zakładaniu zrobi się format

Nie rozwiąże problemu, ale muszę napisać bo na Alledrogo siedzę ciągle, zazwyczaj niesprawdzone = uszkodzone. Nie warto licytować.

@witek111:

Ten sam skutek (a może i lepszy) da założenie nowej tablicy partycji (np. w GParted).

Możecie mi niej wiecej wytłumaczyć jak mam zrobić ten odczyt i go wyzerować oraz zrobić tą nową tablicę partycji ? Co do robienia nowej partycji… przed chwilą podłączyłem sam ten dysk bez mojego samsunga i podzieliłem go na dwie partycje lecz nadal jest ten sam błąd… Warto bawić się z tym MHDD?

Wyzeruj tym programem dysk (jeśli nie wiesz co to zerowanie to poczytaj ale dla dużego uproszczenia powiem że to takie “zaawansowane formatowanie”)

Po zerowaniu wszystkie partycje się usuwają ? Bo wykonałem to zerowanie MHDD (trwało ponad 2 godziny :/) i dysk mi normalnie wykrywa przy starcie ale w systemie go już nie ma … A i sprawdziłem też MHDD czy ma jakieś bad sektory i nie wykazało żadnych.

EDIT: Niestety nadal jest lipa… po utworzeniu partycji błąd przy formacie nadal występuje… nie wiem już co z tym zrobić :frowning:

Edit2: Wykonałem zerowanie ponownie, tym razem przy pomocy programu od WD… niestety nic to nie dało (nadal błąd przy formacie) mimo to testy przechodzi bez błędów (screen). Jakieś pomysły?

http://imageshack.us/photo/my-images/53 … uungv.jpg/

To może spróbuj utworzyć partycje np najpierw 100GB jeśli pójdzie to 200GB może chociaż część dysku uda Ci się “uruchomić”.

Możesz jakoś odczytać SMART? http://forum.cdaction.pl/Podstawowa-diagnostyka-dysku-twardego-SMART-t93663.html#entry1567777, albo odczytaj wspomnianym wyżej MHDD.