Problem z połączeniem się wifi

witam

mam taki problem… od kilku miesięcy przeżywam męczarnie na vista, ponieważ nie wiedziałem że po zakupie nie będzie można przeinstalować nawet NA LEGALNEGO XP przez konfigurację sprzętową… mimo wszystko staram przyzwyczaić do tego systemu.

irytujące jednak jest to, że wszyscy moi znajomi posiadający komputery przenośne mogą łączyć się z każdym punktem dostępu darmowego internetu, hotspota itp itd. dlaczego? bo nie mają Visty… w moim mieście działa sieć hotspotów, do żadnego nie mogę się podłączyć nawet jeżeli zasięg jest “doskonały”. u znajomych na stancji mamy router wifi, wpisuje dobre hasło itp i nic… a koledze na xp łączy po kilku sekundach. w szkole także mamy sieć wifi… i zgadnijcie kto tylko nie może się połączyć? ;(

dlaczego każdy kto posiada XP lub Mac bez problemu łączy się z siecią wifi a ja nie?

jak mogę rozwiązać ten problem (wykluczając zmianę sprzętu z powodów finansowych)

proszę o pomoc

a jako to konfiguracja, że xp nie można zainstalować ??

opisane przez ciebie problemy nie są związane z samym systemem Vista, bo w nim działają karty wifi i sieć bezprzewodowa, przeinstaluj sterowniki od karty usuń sieci preferowane we właściwościach karty i spróbuj się połączyć.

Z tego co piszesz,myslę ze wina jest po stronie sterowników do Wifi,przeinstaluj na inne nowsze i spróbuj konfiguracji sieci od podstaw

To wina sterowników karty WiFi Zainstaluj nowsze i zobacz czy działa :wink: