Problem z udostępnianiem plików i folderów między dwoma maszynami z Windows 10

Cześć.

Postawiono mi dzisiaj drugi komputer z windowsem 10 i mam ogromny problem z udostępnianiem folderów pomiędzy nimi.

Obydwa widzą inne starsze systemy i udostępnione na nich foldery i pliki, ale udostępnianie sobie plików i folderów wzajemnie kończy się odwiecznym komunikatem: “System Windows nie może uzyskać dostępu do [dalej ścieżka do folderu]. Skontaktuj się z Administratorem itd”
Obydwa do zalogowania nie wymagają hasła, obydwa mają tą sama grupę roboczą WORKGRUP, sieć WiFi na obydwu jest ustawiona jako prywatna.

Co ciekawe przy próbach utworzenia sieci domowej nie ma kreatora takiej sieci tylko informacja, że hasło do grupy domowej można uzyskać z mojego komputera [starszego]. Owszem to hasło zostało utworzone na tym komputerze jeszcze za czasów Win7 i jak wszyscy go nie zapisałem, a teraz w żadem sposób nie mogę go odczytać.

Foldery udostępnione w opcja zaawansowane mają zadane użytkownika “wszyscy” i zaznaczone 3 pozycje: pełna kontrola, odczyt, zapis. Dopuszczalna liczba użytkowników 20, tyle komputerów nie ma.

Skończyły mi się pomysły, proszę Was o pomoc.

Start > Panel sterowania > Sieć i Internet > Grupa domowa > Wyświetl lub wydrukuj hasło grupy domowej

Jak napisałem wcześniej nie mam takiej możliwości, to są wszystkie dostępne [grafika]. Co ciekawe w komunikacie jest informacja, że grupa domowa została utworzona na TYM właśnie komputerze. A i po drodze jeszcze musiałem w “nowym” zmienić bramę domyślną i DNS na takie jak w pozostałych maszynach. A narzędzia do rozwiązywania problemów niczego nie zmieniają, na szczęście nie pogarszają także

 

Przechwytywanie.JPG

Hasło możesz odczytać z każdego komputera podłączonego do grupy. 

W ustawieniach zaawansowanych powinieneś włącczyć odnajdywanie sieci (z automatyczna konfiguracją)

Niżej w zakładce _“Wszystkie sieci”  _wybierz “Wyłącz udostępnianie chronione hasłem”

A figa, problem był w tym, że udostępniłem dysk, a do niego nie można tak jak folderowi dodać użytkownika WSZYSCY dopiero wtedy można nadać uprawnienia odczytu / zapisu

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka