Problem z uruchomieniem laptopa lenovo

Cześć!

Ostatnio mój laptop ma problemy z włączeniem - klikam przycisk zasilania, lampka i klawiatura zaświeci się, słychać że rusza dysk jednak po sekundzie laptop z powrotem się wyłącza. Wszystko jest dokładnie widoczne na dołączonym filmiku. 

Sprzęt to Lenovo y580

-Intel core i5

-GTX 660M

-Dysk 1: CT250BX100SSD1 (Systemowy)

-Dysk 2: ST1000LM024 HN-M101MBB

 

Dołączam screen z crystaldiskinfo z drugiego dysku ponieważ w pierwszym wsystkie wartości są na 100.

 

Filmik.

Zdjęcie.

Wyjmij oba dyski i zobacz, czy wejdziesz do biosu.

 

Edit:

 

Sprawdź na samej baterii, samym zasilaczu.

Starsze modele Lenovo (właściwie to jeszcze Thinkpady) miały czasami podobne objawy w sytuacji, kiedy nawalał wentylator. System odpalał. otrzymywał sygnał, że wentylator nie działa poprawnie i wyłączał się po dosłownie dwóch…trzech sekundach. Tylko że tam pojawiał się krótki komunikat na ekranie. Sądząc po specyfikacji, to stosunkowo nowy sprzęt. Napisz do serwisu Lenovo, może podpowiedzą w czym problem.

@JNJN

Wyjąłem oba dyski i nie ma żadnej różnicy. Generalnie to on po kilku minutach klikania się włącza. Czasami odpala od razu, a czasami muszę “naklikać” się przez 10 minut. Pozatym komputer chodzi bardzo dobrze. Nie ma różnicy czy odpalam go na baterii czy na zasilaczu.

 

@asus4ever Ciekawa teoria, tym bardziej że nie dawno miałem wymieniany wentylator, ale czy wtedy takie sytuacje nie działy by się też podczas pracy codziennej? Laptop ma dokładnie 3 lata :slight_smile:

Czyli, serwis.

Możliwe, że coś z układem zasilania na płycie lub samą płytą?

W takim razie oddam go do naprawy. Mimo wszystko dzięki za pomoc.