Problem z uruchomieniem Windowsa 7

Witam

Problem polega na tym że po załadowaniu loga producenta płyty głównej pojawia się do wyboru system(Windows 7 czy Windows 7), nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że mam tylko 1 zainstalowany system. Mam w komputerze 2 dyski, 1 SSD i 2 HDD. System jest na SSD (Dysk “C” 111GB) ten HDD niby nie ma żadnej partycji aczkolwiek po wejściu w “zarządzanie dyskami” widać że jest - “Zastrzeżone przez system”. Myślę że może to przez to ale nie da się tego otworzyć i sprawdzić co to jest. Tutaj pojawia się pytanie jak zrobić żeby nie było tego komunikatu tylko system włączał się od razu.(Dodam że system był wcześniej zainstalowany na HDD) Dodaję screena. Proszę o pomoc

 

post-268220-0-72624300-1415742051_thumb.

W czasie instalacji systemu na SSD odłączyłeś dysk HDD czy był on podłączony? Obstawiam, że był podłączony i stąd Twój problem - instalator utworzył sobie partycje startową na HDD i bez niego nie uruchomisz systemu.

Zmienił bym też miejscami podłączenie dysków do płyty głównej - SSD na miejsce HDD - gdyby tak było przed instalacją systemu na SSD, to instalator prawdopodobnie by nic nie dograł do HDD.

Musisz bootloader przeedytować np EasyBCD

 

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html

 

Tylko oczywiście nieumiejętne użycie narzędzia spowoduje brak uruchomienia systemu.

Niestety ten HDD był podłączony ale zauważyłem problem i sformatowałem SSD odłączyłem HDD i zainstalowałem system na tym SSD. Później podłączyłem z powrotem HDD i go sformatowałem ale ta partycja została. Zauważyłem też że da się ją sformatować tylko zastanawiam się czy nic się nie stanie.

  1. Formatowanie dysku nie usunie niechcianej partycji.

  2. Skoro instalowałeś ponownie system przy odłączonym HDD i system startuje prawidłowo gdy jest podłączony sam SSD to możesz obecnie niechcianą partycję skasować - nie bierze ona już udziału w starcie systemu.

 

PS. Podłącz odwrotnie dyski do komputera.

Zmieniłem te dyski kablami i teraz komputer wogole nie chce się włączyć wyskakuje tylko komunikat “No bootable device, Press any key to reset.” A jak zrobiłem kable tak jak były początku komunikat cały czas się pojawia, teraz to już nie wiem co mam zrobić. Pomocy

System nie chce startować przy samym ssd

Ciekawe…

 

Przełączałeś przewody przy wyłączonym komputerze?

Jak jest podłączony tylko SSD, to  też tak się zachowuje?

 

Zrób naprawę z płyty instalacyjnej - to tylko 2 -3 minuty

Przyłączyłem te kable przy wyłączonym komputerze. Naprawić to z płytki Windowsa tak?

Jak jest sam ssd to jest komunikat “please select the boot device” i do wyboru jest tylko stacja DVD

Po włożeniu do stacji dysku z Windowsem i włączeniu komputera normalnie się włączył. Teraz ssd jest pod SATA 1 a nie tak jak wcześniej był pod SATA 2 czyli przepiecie kabli pomogło

Jeśli nie zrobiłeś naprawy za pomocą płyty instalacyjnej, to po jej wyjęciu prawdopodobnie znów nie wystartuje.

 

Tu masz opisany sposób naprawy:

 

Użyj opcji “Startup Repair” widocznej na przedostatnim obrazku.

Ta metoda nie pomogła, komputer startuje normalnie gdy w stacji jest dysk z Windowsem. Chyba pozostało mi zawieźć komputer do informatyka

Ewentualnie możesz jeszcze raz od początku zainstalować system z podłączonym tylko SSD i DVD.

Spróbuję to zrobić jutro, dzięki za pomoc :slight_smile:

Już naprawione, trzeba było w BIOSIE zamienić kolejność bootowania urządzeń