Problem z Windows Media Player i Image

Cześć,

jakiś czas temu dostałam “w spadku” po starszej siostrze laptopa. wszystko byłoby ok, gdyby nie to, ze oddała go do znajomego, aby zrobił jej trochę miejsca, bo się przycinał. Znajomy usunął jakieś potrzebne i teraz nie działa mi program Windows Media Player, nie mogę wgrać praktycznie żadnego nowego programu. Usunęłam więc WMP(skoro nie działa) i ściągnęłam nowego(bo uznałam, ze ten jest uszkodzony) z oryginalnej strony Microsoft MS. Niestety to też nic nie dało podczas instalacji wyskoczył komunikat:

system windows nie może załadować instalatora dla Image. skontaktuj się z dostawcą sprzętu, w celu uzyskania pomocy.

Wcześniej jeszcze przed usunięciem WMP próbowałam otworzyć ten program to wyskakiwał komunikat:

Aplikacja lub biblioteka DLL C:\WINDOWS\system32\devenum.dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną.

Proszę o pomoc. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie mogę zainstalować pewnego programu i słuchać muzyki.

Zrozpaczona forumowiczka ;(

Bardzo dobrze umplayer z DP może zastąpić systemowego WMP. To lekki program i ma wszystkie potrzebne kodeki, żeby odtwarzać muzykę i video. Co do ponownego zainstalowania WMP, to wejdź w Dodaj/Usuń składniki systemu windows, zaznacz windows media player i kliknij dalej. Potem system poprosi Ciebie o włożenie płyty z systemem do napędu i dokończysz instalację wersji, chyba 9. Potem dopiero możesz z windows update zaktualizować do WMP11.

Użyj płytki windows z naprawą systemu. Powinien skopiować brakujące pliki.

Niestety nie mam płytki… Jest na to jakieś inne rozwiązanie?

A jaki to jest system i wersja Service Pack?

Kliknij prawym na Mój Komputer -> Właściwości -> Ogólne

gimbusek ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Microsoft Windows XP

Home Edition

Wersja 2002

Dodatek Serwis Pack 3

Dodane 02.04.2013 (Wt) 18:27

A jaki według Ciebie- drogi forumowiczu- jest odpowiedni temat? Ja uważam, że ten jest odpowiedni, ale skoro uważasz, że ten temat jest mało “konkretny” to proszę o pomoc w ustaleniu odpowiedniego:)

Dodane 02.04.2013 (Wt) 18:44

podczas instalacji występuje błąd. Dziękuję za chęć pomocy :slight_smile: