Problem z wyciszonym dzwiękiem

Witam, od pewnego czasu mam taki problem, że głośniki prawie włączone na maxa i dość cicho grają. Suwaki od głosu ustawione na full, w programach do muzy też. Głośniki działają dobrze bo sprawdzałem. Sterowniki wgrywane na nowo kilkakrotnie. Ustawienia sprawdzane na pare różnych sposobów. Może ktoś podpowie co to za przyczyna??

Płyta główna to GA-7N400-L, nForce2 Ultra400 / Socket A , karta muzyczna zintegrowana.

Instalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej ze strony producenta płyty głównej ?

W regulacji głośności suwak Wave jest ustawiony na maksa ?

Dokładnie ze strony i to kilka razy ( żadnych błędów w instalacji). Suwaki od głosu są wszystkie na full. Jeszcze dodam, że coś mnie zdziwiło, głośnik jest podłaczony pod zielony kolor na karcie ( to cicho grają) , a jak podłącze pod niebieski to głośniki grają super ale nie ma dźwieku xp ( gadu, log. i wyl. win) , jedynie tylko to co włącze z programów( winamp itp). Ustawienia karty dzwiękowej są ok bo tak samo jest jak przed awarią.

Pobierz i zainstaluj program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji:

-> Multimedia (karta dźwiękowa)

Nie ma u mnie tej pozycji Multimedia -->(karta dźwiękowa), tylko dzwięk windows, dzwięk pci/pnp, kodery/dekodery audio, kodery/dekodery video, mci tylko to jest.

Otwórz program Everest, w głównym ekranie widzisz ikonki (nie lista z lewej strony). Kliknij na ikonce KOMPUTER, potem na ikonce PODSUMOWANIE, i w raporcie, który ujrzysz odszukaj pozycję: Multimedia -> karta dźwiękowa. Spisz dane.

Mam coś takiego : Karta dźwiękowa Realtek ALC655 @ nVIDIA MCP2 - Audio Codec Interface

Odinstaluj obecny sterownik karty dźwiękowej, uruchom ponownie komputer i zainstaluj ten sterownik.

Ale to też nic nie pomogło. Nawet sterowniki z płytki instalowałem i tak samo jest. :frowning:

Problem na pewno rozwiąże zainstalowanie odpowiedniej wersji sterownika do karty dźwiękowej. Skoro najnowsze powodują taki efekt, więc poszukajmy w starszych wersjach.

Sprawdź jeszcze, czy wtyczka głośników jest dobrze wsadzona do gniazda karty dźwiękowej, spróbuj pokręcić wtyczką w gnieździe, wyjmij i wsadź jeszcze raz.

Jeżeli fizyczne zabiegi nie pomogą, to pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej. Wcześniej oczywiście odinstaluj poprzednią wersję.

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale dalej to samo.

Sprawdziłeś już trzy wersje sterowników:

A5.xx

A4.04

A3.97

Próbujemy dalej:

Zainstaluj najpierw sterowniki do chipsetu płyty głównej -> KLIK

A teraz próbuj do karty dźwiękowej:

A3.80 -> KLIK

A3.93 -> KLIK

A3.95 -> KLIK

A3.96 -> KLIK

A3.99 -> KLIK

A4.00 -> KLIK

Przed instalacją nowego sterownika nie zapomnij odinstalować poprzedniego. Sterowników do chipsetu płyty głównej nie próbuj odinstalowywać.

Jeżeli teraz nie zadziała, to problem leży gdzieś indziej.

To również nic nie dało :frowning:

Może to coś z głośnikami. Podłącz słuchawki i sprawdź, czy nadal dźwięk odtwarzany jest cicho.