Problem z wygaszaniem monitora na nowej karcie graficznej

Witam,

wymieniłem wczoraj kartę graficzną z nVidia GeForce 7300 GT (przy której nie było tego problemu który opiszę niżej) na nVidia Quadro 4600FX.

Karta działa jak należy, oprócz jednego “mankamentu”. Otóż gdy komputer jest wyłączony, monitor nie dostaje sygnału z karty, zamiast przejść w stan uśpienia, jak to robił na poprzedniej karcie, pokazuje informację “Sprawdź przewód sygnałowy”. Tak samo jest, gdy jest zaprogramowane uśpienie po kilku minutach gdy komputer jest włączony. Wiadomo, zawsze można wyłączyć monitor, ale jest to bardziej kłopotliwe niż przejście monitora w stan uśpienia.

Tak jak pisałem, na poprzedniej karcie było wszystko ok, więc raczej jestem pewny że to wina karty graficznej.

Stwierdziłem że będzie to istotne, monitor jest do karty podpięty przejściówką, ponieważ w karcie są dwa wejścia DVI a monitor pracuje z wejściem VGA, więc możliwe że to jest przyczyną, jednak wolę zapytać Was :slight_smile:

Z góry dziękuję za pomoc :wink:

Może spróbuj na początek zresetować ustawienia monitora w jego menu do ustawień fabrycznych.

 

Na monitorze przycisk Auto jak jest.

 

I przy wymianie karty na inną,odinstalowałeś stary ster, czyszczenie systemu,restart  i zainstalowałeś ster ponownie?

Przyjdę do domu to spróbuje zresetować ustawienia monitora. Przy instalacji sterowników dałem tylko opcję zmiany (aktualizacji) poprzednich. Nie odinstalowałem tamtych, tym bardziej nie czyściłem rejestru. Jeśli ustawienia fabryczne monitora nie pomogą, odinstaluje sterowniki. Dam znać wieczorem :slight_smile:

Niestety, ustawienia fabryczne ani instalacja nowych sterowników nic nie dały…

No to zostaje jakiś nieopisany konflikt/niezgodność między kartą, a monitorem i chyba tak zostanie?

Chyba tak. Szkoda, no ale mówi się trudno :slight_smile: Dzięki za pomoc! :wink: