Problemy Z Dzwiękiem Po Formacie

Witam, wczoraj formatowałem dysk i od tej pory nie mam dźwięku w PC. . . instalowałem już wszystkie możliwe rzeczy (tak mi się wydaje). Więc potrzebuję waszej pomocy!

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7VT600P-RZ©

ID płyty głównej 08/04/2004-KT600-8237-6A6LYG02C-00

Karta dźwiękowa VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition

jeśli będą potrzebne jeszcze jakieś informacje proszę napisać jakie!

z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Musisz zainstalować sterowniki od karty dźwiękowej z tego co widzę zintegrowana, a więc na płycie, którą dostałeś przy kupnie komputera (od MoBo) powinny być sterowniki do karty dźwiękowej (z czego się orientuje chyba katalog będzie nazywał się Realtek, potem Audio). Zainstaluj je. Jeżeli to nie to, dalej będziemy kombinować.

no to co mi napisałeś było by proste gdyby nie to że mam tego kompa już dłuższy czas i nie wiem gdzie mam płytkę . . . mam wszystko oprócz tego ^^’

wiec nie wiem, może jakiś innym pomysł?

w ogóle dzięki ze tak szybko odpisałeś : O

  1. Chipset - VIA 4in1

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … 0-rzc.html

  1. Realtek ALC655 AC’97

http://download.cnet.com/Audio-Realtek- … 68843.html

Do płyt głównych Gigabyte jest dołączana płytka CD z oprogramowaniem, które bardzo ładnie i automatycznie instaluje całe wymagane oprogramowanie - uruchom ta płytkę i zainstaluj wszystko, nie musisz szukać żadnych folderów.

Już lecę ściągać, zaraz napiszę co z tego wyjdzie :slight_smile:

Podczas instalowania sterowników Realteka wyskoczył błąd “instalowane oprogramowanie nie przeszło testów zgodności z systemem wyndows XP umożliwiających uzyskanie logo windows”

dałem mimo to kontynuuj. Zaraz napiszę co z tego wyniknie

Dodane 29.03.2010 (Pn) 13:44

Cedar zgadza się ale jak napisałem wyżej nie mam tej płytki. . niestety gdzieś ją zgubiłem.

Dodane 29.03.2010 (Pn) 13:51

a więc wszystko zainstalowałem następnie zrestartowałem pcta po włączeniu kompa wyskoczyła ikonka “znaleziono nowy sprzęt : kontroler multimedialny audio”

ale dźwięku nie mam nadal.

jakieś inne propozycje? a może ja robię coś nie tak… . .

Sprawdź teraz w menedżerze urządzeń czy nie masz żółtego wykrzyknika koło karty dźwiękowej (kontrolery dźwięku). Jeżeli wszystko jest ok, to obejdziemy z innej strony :D. Jak będziesz już we właściwościach urządzenia audio (karty) zaktualizuj sterownik, dalej, jako wybór daj mu ścieżkę do pliku, który pobrałeś (zawsze robiło się z płyty, ale jeżeli nie masz to dajesz ścieżkę do pliku). Może to pomoże.

Zainstaluj wg. kolejności :

  1. Chipset.

setupd.th.jpg

  1. Sterowniki audio.

setupaudio.th.jpg

  1. DirectX.

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX.

Po każdej instalacji w/w uruchom ponownie komputer.

Nie będzie dźwięku to :

Odłącz głośniki, mikrofon oraz słuchawki z gniazda komputera i podłącz ponownie.

Start - Panel sterowania - Dźwięki i urządzenia audio - zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Jeżeli nie to wybierz ją - Zastosuj - OK.

Sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową w BIOS-ie.

a więc tak, nie było żółtego znaku. następnie według twojej instrukcji aktualizowałem sterowniki lecz nic to nie dało.

Dodane 29.03.2010 (Pn) 14:36

Nie znasz się na BIOS-ie to na razie daruj sobie.

Menedżer urządzeń -> rozwiń Kontrolery dźwięku wideo i gier -> wybierz kartę dźwiękową / przykład na Realtek /

kliknij PPM / prawym przyciskiem myszki / -> Odinstaluj - uruchom ponownie komputer -> Zainstaluj.

kliknij aby powiększyć :

realtek.th.jpg

Zrób tak PPM -> Wyłącz -> uruchom ponownie komputer -> Włącz.

realtekac97.th.jpg

No więc, wyłączyłem uruchomiłem ponownie pcka i gdy się już włączył dzwięk był więc już nic nie ruszam w menedrzeże zadań.

Bardzo Ci dziękuję Xman! i całej reszcie oczywiście też!

Dziękuję !!