Problemy z laptopem HP - Vista Home Premium

Witam! Otóż mam następujące problemy w laptopem HP G6000. Mam na nim Vistę ENG dostarczoną razem z laptopem. Chodzi mi o to, że nic na niej nie działa. Nie mogę usuwać aplikacji gdyż wszystko zatrzymuje się na okienku “Preparing to install…”; nie mogę uruchomić menadżera zadań (tzn. pokazuje się na pasku koło zegara, lecz okienko się nie otwiera); podczas gdy wchodzę np.: do “Network (Sieć)” to wyskakuje okienko lecz jest całe białe, a w pasku adresu nic nie jest napisane. Jest jeszcze wiele problemów. Mam avasta!, BitDefender (lecz chyba nie działa, gdyż ciągle wyskakuje okno odnośnie kompatybilności) oraz Spyware Doctor. Tego drugiego chciałbym usunąć, lecz blokuje się w miejscu o którym już mówiłem. Z góry dzięki za pomoc :smiley:

EDIT: Windows Update blokuje się kompletnie; zacina się i nic nie mogę zrobić

Ile masz RAMu w tym lapku?

Masz partycję Recovery?

Service Pack (chociażby )1 zainstalowany?

Sprawdź w menedżerze zadań, co najbardziej obciąża pamięć i procesor. Powyłączaj zbędne programy z msconfig (start-uruchom-msconfig-uruchamianie)

Nieużywany soft od HP odinstalowany?

Mam 1 GB RAM. Mam partycję RECOVERY. SP1 jest. Jak już pisałem Menadżer Zadań uruchamia się lecz okienko się nie pokazuje i jest tylko jego ikona w pasku koło zegara.

1 GB to trochę mało jak na Viste, sugeruję dołożyć do minimum 2 GB.

Jednak mała ilość RAM, nie powodowałaby aż takich problemów. Przetestuj pod Linuksem LiveCD czy też się tak muli. Możesz dla próby wyłączyć wszystko z msconfig-uruchamianie (zresetować oczywiście) i sprawdzić jak wtedy będzie działał system. Jeśli nadal będzie się mulić to przetestować dysk twardy HD-Tune (error scan + odczyt SMART) i pamięć programem memtest86. (bootowalnym)

Jeśli pod Linuksem działa ok, dysk i pamięć też sprawne, rozważyłbym przywrócenie systemu z partycji Recovery. (I oczywiście upgrade RAM do min 2 GB)

Przepraszam, że wprowadziłem w błąd, lecz wkradł się błąd, tzn. zamiast 1GB RAM powinno być 2GB. Co do mulenia laptopa, to po formacie długo nic się nie działo. Dopiero od niedawna tak się dzieje.

W takim razie sprawdź te pozostałe rzeczy. Dysk, pamięć, Linuska, msconfig.

Do odinstalowania jednego antyvira użyj Revo Unistaller,przeskanuj system tym programem Klik,zrób pełny skan wszystkich dysków,zoptymalizuj autostart,posłuż się tym Poradnikiem,przeczyść system i rejestr przy użyciu tego programu programu,w zasadzie zacznij od czyszczenia,jeżeli będziesz odinstalowywał np.BitDefender zrób to w trybie zaawansowanym,usuń wszystko co znajdzie Revo,w tym też programie możesz zarządzać programami autostartu,w Ncleaner masz opcję “Tweak”,powyłączaj zbędne usługi.Ncleaner jest po angielsku ale wnioskuję po angielskiej wersji systemu że nie sprawi ci to kłopotu.