Problemy po aktualizacji do 8.1

Witam.

 

Mam dość obszerny problem i postaram się go opisać w jak najbardziej przejrzysty sposób.

 

Mam laptopa Lenovo Y500, przy kupnie miał wbudowany system Win 8.

Po ukazaniu się Win 8.1 mój komputer codziennie domagał się instalacji tego systemu, ja natomiast codziennie przez prawie rok jedyne co mogłem zrobić by odmówić to klikać “Przypomnij mi później”

Po wielu miesiącach zniknęła opcja “przypomnij mi później”, a system w pewnym momencie zainstalował się sam. (Bardzo nie chciałem ulepszać do 8.1, bo powodowało to stratę moich ustawień dla SLI w grach komputerowych)

 

No i w końcu mamy Windows 8.1, wszystko fajnie. Czy na pewno?

 

Po pierwsze , pojawił się problem z rozdzielczością aplikacji ( w tym gier ), które są otwierane w trybie niepełnoekranowym. Zmiana to na moje oko z 1920x1080 na 1366x768. Może mi się zdaje, ale mam wrażenie, że nawet ikony się powiększyły. Reszta jest ok. (system, przeglądarka, itp. )

 

Po drugie , od wczoraj ( a przynajmniej wczoraj zauważyłem ) nie mogę uruchomić aplikacji z kafelek. Zaczęło się od próby uruchomienia kafelki “Muzyka”. Ładowało się długo, a jak się już pojawiła sama aplikacja, po prostu zawiesiła się. Pierwszy raz w życiu zawiesił mi się ten laptop (mam go 15 miesięcy) Wyłączałem menedżerem zadań i próbowałem ponownie to od tej pory już się nawet nie włącza. Podobnie np. ze Skypem, który od samego początku nawet nie zaczyna się ładować.

 

Po trzecie , gdy próbuję Prawy przycisk myszy >> Rozdzielczość ekranu to w tym momencie dzieje się coś co aż mnie zaskakuje. Tylko dla tej opcji kursor kręci się w kółko około 2 minuty, po czym dostaję komunikat od Explorer,EXE : Wykonanie serwera nie powiodło się. Mogę tylko wcisnąć OK.

 

Po czwarte , gdy za pierwszym razem spróbowałem uruchomić komputer, to pulpit zniknął jak zawsze, pojawił się komunikat “Trwa ponowne uruchamianie” i po chwili wrócił do pulpitu.  Jedyne co mogłem zrobić to zrestartować go “na siłę” przyciskiem, bo przestał reagować na jakiekolwiek próby uruchomienia ponownego (Ignorował mnie po prostu ;D ). A teraz, gdy próbuję uruchomić ponownie, to widnieje komunikat “Trwa ponowne uruchamianie”, a widnieje tak długo, aż “na siłę” nie wyłączę komputera. Rekord wyniósł ponad godzinę. Próbowałem uruchomić w t. awaryjnym, klikam Shift+Uruchom ponownie i mam trwający w nieskończoność komunikat “Czekaj”. Nie wiem czy mogę to też zaliczyć, ale jak instalowałem sterowniki GeForce Experience do Win 8.1 to mimo zainstalowania, wciąż komunikat głosił “Trwa przygotowywanie do instalacji” Wyłączyłem go “na siłę” i okazało się, iż są zainstalowane (podobno).

 

Po piąte , ktoś mi powie, że jestem przewrażliwiony, ale - ale! - jestem absolutnie pewny, że gdy klikam przycisk zasilania w celu włączenia laptopa, dżwięk wewnątrz laptopa ma nieco inną barwę. Różnica jest prawie niezauważalna, ale jednak jest. Jednak problem ten nie jest aż tak duży i można go pominąć (tak mi się wydaje, bo nie podejrzewam, że coś wewnątrz się zepsuło, tak? :confused: )

 

Po szóste ,   zeskanowałem (pełne skanowanie) mego laptopa, trwało to 2,5 godziny, Avast przewertował 335 GB plików. Znalazł dwa zagrożenia o wysokim poziomie zagrożenia, jednak przy próbie Naprawienia/Wrzucenia do kwarantanny/Usunięcia dowiaduję się tylko, że Błąd: odmowa dostępu (5) 

 

Pliki to:

 

Unix:Malware-gen  Pochodzi z Program Filesa (x86) i nosi rozszerzenie  .tmp

MSIL:PirritSuggestor-A  Pochodzi z  AdwCleaner a i nosi rozszerzenie  .vir

 

 

Jeśli znajdę jeszcze jakieś problemy, to je niezwłocznie opiszę. Bardzo proszę o pomoc, najlepiej specjalistę (kogoś kto rozumie wszystkie te błędy i zna ich przyczyny) Jestem gotowy mentalnie na format kompa. Najchętniej cofnąłbym go do Windowsa 8.0, ale podobno są z tym problemy.

 

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź

 

cimky

Po tej aktualizacji aż roi się od wpisów na tym forum.

Poczytaj jak temu zaradzić z tematu opisanego tutaj - http://forum.dobreprogramy.pl/jak-nie-dopu%C5%9Bci%C4%87-do-aktualizacji-systemu-t488542/ 

Jakie łaty powodują problemy - http://forum.dobreprogramy.pl/aktualizacja-kb3000850-problemy-po-wdro%C5%BCeniu-t489439/ 

Dysk przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware

Do problemów doszły między innymi zawieszenia komputera podczas prób wejścia w takie usługi jak “Windows Update”, “Ustawienia komputera”, “Panel sterowania”.

Ostatecznie komputer przestał reagować na polecenia “Wyłącz” i “Uruchom ponownie”, natomiast po wyłączeniu na siłę i uruchomieniu po wpisaniu hasła logowania otrzymywałem czarny ekran i nic nie dawało się zrobić. Znalazłem jednak rozwiązanie.

 

***ROZWIĄZANIE***

 

Uruchomienie komputera za pomocą przycisku OneKey Recovery i przywrócenie ustawień fabrycznych. Komputer wrócił do systemu Win 8.0 i wszelkie problemy zniknęły.

a po przywracaniu pliki typu muzyka zdjęcia itp się usuwają czy nie?

 

Tak, niestety.