Problemy z grafiką

Od około tygodnia mam zainstalowanego linuxa i mam na razie małe pojęcie o nim. Miałem problem z grafiką w grach na wine, co przedstawię na podstawie Doom 3. Otóż po odpaleniu gry pojawiało się od razu denerwujące migotanie ekranu. Próbowałem zmieniać rozdzielczość i odświeżanie pulpitu, ale nic to nie dało. Potem za radą kolegi zainstalowałem program EnvyNG, przez który ściągnąłem sterowniki. Wtedy zaczęły się problemy. Migotanie ekranu ustąpiło miejsca usterce, której w ogóle nie potrafię naprawić, choćbym instalował najróżniejsze sterowniki. Przedstawiam to na obrazku:

f_dsc00175m_cb44720.jpg

Grafika się załamuje, na ekranie pojawiają się takie właśnie paski i muszę resetować środowisko graficzne. Wyczerpałem już wszystkie pomysły, dlatego proszę o pomoc.

Operuję na Ubuntu 8.04 (Hardy), mam kartę grafiki Asus AX550 series, środowisko graficzne GNOME.

Z góry dzięki.

Spróbuj wyciągnąć i na nowo włóż kartę graficzną do slotu. Może coś pomoże.

zajnteresuj sie tym - Cedega 6.0 [ENG] + Engine 6.0.5

CrossOver Linux Professional 6.2.0 [ENG] -

Gry spod Windows to potrzebna będzie Cedega/Wine/cross over office]

[Firma TransGaming wypuściła wersję 6.0 oprogramowania Cedega umożliwiającego uruchamianie na Linuksie windowsowych programów, szczególnie gier.

Cedega jest komercyjną linuksową implementacją API Windows. Powstała na bazie Wine, co było możliwe dzięki obowiązywaniu wtedy licencji X11. Obecna licencja LGPL uniemożliwia takie odgałęzienia. Cedega implementuje przede wszystkim DirectX 9 a także m.in. technologie takie jak Pixel Shaders 1.4 i Vertex Shaders 1.1.

Najnowsze wydanie silnika Cedegi w wersji 6.0.5

Cedega (dawniej WineX) jest implementacją WinAPI opartą na Wine i rozwijaną przez firmę TransGaming. Służy do uruchamiania gier i programów pod Linuksem napisanych dla systemu Microsoft Windows. Głównym celem powstania programu było zaimplementowanie obsługi API DirectX w środowisku Linuksa.

link - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Cedega+6.0

reszty szukaj w Google.

Myślisz, że stać mnie na kupowanie licencji?? !!