Problemy z instalacją systemu (zabezpieczony bios)

Witam
 

Ostatnio zakupiłem używanego laptopa firmy HP, model Elitebook 8460p. Otrzymałem go już z aktywowanym windowsem 7,

ale jestem bardziej zwolennikiem W10 i chciałem se go zbootować z pena, lecz boot menu go nie wykrywa, więc zgrałem na płytę… To samo :frowning:

Okazało się jeszcze że bios ma założone hasło. Czy była by możliwość instalacji innego systemu bez ingerowania lutownicą w nowe chipy lub kontakt z supportem HP?  Znalazłem dziś taki program jeden program nazywający się “WinToHDD”, i można niby za pomocą niego utworzyć partycje z instalatorem, ale nie mam pewności co do jego działania i czy czegoś nie zepsuje już w tym systemie co jest ;P 
 

Możesz spróbować przełożyć dysk do innego komputera, zainstalować system i w momencie pierwszego restartu wyłączyć komputer i wsadzić HDD z powrotem do właściwego komputera. Po uruchomieniu powinien przywitać cię dalszy ekran instalacji.

Próbowałeś  resetu BIOS  poprzez  wyjęcie  baterii podtrzymującej ? W  tym modelu laptopa  musisz zdemontować  klawiaturę - odkręcasz 3 śrubki ze spodu laptopa -oznaczone  ikoną klawiatury, Potem delikatnie  podważasz  od  górnej krawędzi klawiaturę  i po jej  podniesieniu  ( uwaga  na  taśmę! ) powinieneś  zobaczyć baterię  BIOSu - może  ona  być albo w  gnieżdzie  takim  samym jak na  płytach głównych albo w  zaklejona w  tworzywie  z  wyprowadzonymi kablami i konektorem.  Wyciagasz  baterię  czy tam odłączasz  konektor  na  kilkanaście sekund, podłączasz  ponownie  skrecasz   wszytsko i sprawdzasz czy zadziałało :slight_smile:     Edycja  - oczywiście  główną  baterię też  musisz  wyjąć  :)

Nie kombinuj z programami, bateriami itp. Tylko zapytaj poprzedniego właściciela o hasło do Bios-u. 

http://computersun.pl/bios/artykuly/standardowe-hasla-bios-spis-k_101.html