Problemy z siecią wifi w laptopie

Potrzebuję pomocy. Dotyczy to zasięgu  WiFi. Otóż mam router UPC, łącze się z nim przez WiFi w telefonie i wszystko działa idealnie. Jednak kiedy próbuję włączyć wifi w laptopie, jest bardzo słaby zasięg, albo nawet wgl sieć znika. Co powinnam zrobić w takim przypadku? Dodam, że router jest w drugim pokoju, więc zasięg powinien być naprawdę dobry. 

Sprawdź na innych sieciach, czy będzie podobnie. Jeśli tak to możliwe że antena karty WiFi się uszkodziła. 

Zasięg wifi innej sieci w laptopie działa normalnie, wszystko sprawnie chodzi. Czy możliwe, że antena karty wifi się uszkodziła, a inne urządzenia mogą bez problemu się łączyć? Inny laptop łączy się bez problemu z tą siecią Wifi, telefon również. A mój laptop HP ma z tym problem. 

Skoro tak, to może zainwestuj w takie oto rozwiązanie: http://allegro.pl/karta-sieciowa-wifi-tl-wn725n-tplink-usb-dongle-i5827141931.html

Albo podaj model laptopa …

najlepszy jest internet po kablu WIFI nigdy nie wyciągnie 100% tego co jest po kablu.Może ktoś ci zakłóca sieć WIFi np. deauth z airplaya nigdy nie wiadomo.A po kablu jest po kablu.trzeba mieć świadomośc że ataki na Wifi to są najprostsze ataki hakerskie.Więc teoretycznie nie powinno sie korzystać z Wifi chyba że sie wyłączy WPS i da silne hasło na WPA + jskiś solidny firmware do routera typu DD-WRT OPEN-WRT czy TOMATO.Bez tego te sieci są po prostu słabe byle haker ci złamie  5 min.

Miałem podobną sytuację, tylko że z Internetem w Vectrze. Mój laptop łączył się z siecią, ale strony ładowały się powyżej minuty, albo w ogóle przestawały, bo połączenie trwało zbyt długo. Nie pomagało nawet umiejscowienie laptopa obok routera, dobrze działało tylko po kablu. Drugi laptop łączył się normalnie, telefony także. Na infolinii powiedzieli mi, że ustawią mi “automatyczny dobór kanału Wi-Fi. W otoczeniu jednak widoczne jest wysycenie całego dostępnego pasma Wi-Fi i mimo ustawienia najbardziej optymalnego kanału, mogą występować problemy z usługą”. To nic nie pomogło. Kupiłem sobie transmiter przewodzący Internet kablami elektrycznymi, który tworzy nową sieć Wi-Fi. Jak ręką odjął.

 

Do czego zmierzam. Sprzęt dostarczany przez operatora to zazwyczaj dziadostwo. Router Vectry stoi w sypialni po drugiej stronie 200-metrowego mieszkania. Wystarczy wyjść z tego pokoju do salonu (raptem 1 ściana działowa) i prędkość z ~80 Mb/s po Wi-Fi spada do 8 Mb/s, podczas gdy transmiter znajdujący się w sypialni w najdalej położonej części mieszkania w salonie daje około 50 Mb/s w dzień (gdzie chodzą wszystkie urządzenia na prąd, np. kuchenka) i około 80 Mb/s w nocy, gdzie wszystko jest powyłączane. W moim pokoju straty wynoszą około 30% w dzień i kilka % w nocy.

Naprawdę nie znam się na tych wszystkich dodatkowych sprzętach i nazwach. Czy jeśli zakupię transmiter lub kartę sieciową, to mogę mieć pewność, że internet już na 100 % będzie działał sprawie? Czy jednak mimo wszystko wybrać podłączenie kabelem?  

Laptop Hp 250 G 3. 

Cóż - ten model i problemy z WiFi to dość obszerny problem, ale zacząłbym od pobrania i zainstalowania sterowników podanych tutaj:

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/detail?sp4ts.oid=6732463&swItemId=ob_142231_1&swEnvOid=4158

Pobrałam i zainstalowałam te sterowniki. Niestety nadal bez pozytywnego rezultatu. Na razie nie chciałam inwestować pieniędzy w dodatkowe sprzęty, więc zależało mi na tym, żeby jakoś załatwić to bez dodatkowych kosztów, ale chyba nie będzie niestety takiej możliwości. Może mógłabym ściągnąć jednak coś jeszcze na laptopa? Jakiś program dodatkowo, lub aplikację do wzmocnienia wifi?

Dziękuję bardzo za wszelkie rady i pomoc.