Problemy po zastosowaniu Combofix

Wczoraj użyłam programy Combofix do usunięcia wirusów z komputera, ale po zakończeniu pracy programu okazało się że nie mogę otwierać niektórych programów, a niektóre jak np. Internet Explorer czy też Gadu - Gadu jedynie przez administratora. Dodam jeszcze, że Combofix wykrył w komputerze rootkit. Domyślalam się, że coś źle zrobiłam :frowning: nie potrafię jednak sama tego naprawić. Czy ktoś mógłby mi poradzić co powinnam teraz zrobić?? Proszę o pomoc

Dlatego właśnie nie używa się Combofixa nie znając jego możliwości. Same problemy z tego potem mogą wyniknąć. :roll:

Zastosuj Przywracanie Systemu.

Pokaż log, który Combofix wtedy wyprodukował. Log wklej na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz tylko link do wklejki.

Pokaż logi OTL, GMER oraz SREng.

(Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu Uruchom jako Administrator… )

W OTL ustaw Processes na All i klikasz Run Scan.

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

Niestety nie mogę wkleić log ponieważ nie mogę otworzyć tego pliku. Przywracanie systemu też się nie powiodło. Komputer jest praktycznie całkiem zablokowany

Wejdź do Konsoli Odzyskiwania.

Wpisz w niej polecenia:

To przywróci rejestr do stanu przed użyciem Combofixa.

Potem spróbuj wykonać to co napisałem wyżej.

Udało mi się przywrócić system :lol: z Konsolą Odzyskiwania sobie nie poradziłam, to chyba zbyt trudne dla mnie i nawet nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Natomiast przywrócenie systemu powiodło się kiedy już prawie zrezygnowałam. Po prostu uruchomiłam to raz jeszcze i zobaczyłam zapaloną ikonkę DALEJ. Przesyłam też link z log, który wkleiłam na wklej.org

http://wklej.org/id/193393/

Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile:

W logu Combofix nie widać żadnych poważnych infekcji poza wątpliwej reputacji toolbarem do przeglądarki.

Żeby nie ponowić katastrofy wykonaj:

Start -> Uruchom… -> Combofix /u

Wykonaj pełny skan Malwarebytes’ Anti-Malware - znalezione obiekty usuń.

Gdy będą wirusy pokaż raport.

Spybot wykrył u mnie Fraud.XPAnivirus

Dodane 02.11.2009 (Pn) 21:45

Aha AntiMalware nie chciał się zainstalować, znaczy strona się nie wyświetlała